Gündem Haberleri

  İzmir'de Ak Parti'de oy oranları düştü

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  10.08.2014 - 20:17 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili oyların sayımı sona yaklaşırken, yüzde 40’ı hedefleyen Ak Parti’nin yerel seçimde aldıkları yüzde 35 oy bandının altında kalması parti yöneticilerinin moralini bozdu.

  AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda seçim sonuçları Genel Merkez’in kurduğu Sonuç Alma Sistemi’nden (SAS) takip edildi. Her 30 sandık bir partilinin sorumluluğuna verildi ve sonuçlar telefonla bildirildi. SAS için 285 kişilik call center ekibi kuruldu. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Özgür Hızal ve parti yöneticileriyle birlikte İl Başkanlığı’nda sonuçları izledi. Türkiye genelindeki oy oranına sevinen partililer, İzmir’in yüzde 35 bandının altında kalmasına üzüldü. Yerel seçimde yüzde 36 oy alan AK Parti yöneticileri cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 40’ı hedefledi. AK Partili yöneticiler İzmir’de özellikle Karşıyaka, Çiğli, ve Çeşme’den gelen oy oranlarında geride kaldıkları için üzülürken Kemalpaşa ve Ödemiş’te aradaki farkın yüksek olmamasıyla moral buldu.

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Türkiye milli iradesini ortaya koydu. İzmir için de çok güzel şeyler olacak. İzmir’de gördüğümüz kadarıyla oylarımızı koruduk" dedi.

  AK Parti İzmir İl Başkanlığı, kutlamalar için prodüksiyon şirketiyle anlaştı. Parti önüne dev ekranlar kuruldu. Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığının kesinleşmesi halinde davul ve zurnalı kutlamaların yanısıra havai fişek de atılacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı