Gündem Haberleri

  İzmir için sıcak uyarısı

  İZMİR, (DHA)
  10.07.2012 - 17:50 | Son Güncelleme:

  İzmir Valiliği, hava sıcaklığının yarından itibaren 5-7 derece artıp 38-42 dereceye ulaşağını belirterek halkı uyardı.

  Genellikle aşırı yağmur, fırtına ve don uyarısı yapan İzmir Valiliği bu kez sıcak hava konusunda halkı uyardı. Valilikten yapılan açıklamada, Devlet Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, İzmir, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale illerinde yarından itibaren etkili olması beklenen sıcak hava dalgasına bağlı olarak hava sıcaklığının 5 ile 7 derece artacağı duuyuruldu.

  Valilik açıklamasında, "Hafta başına kadar sıcaklık değerlerinin 38-42 dereceye ulaşması tahmin edilmektedir. Bölgemizde mevsim normallerinin 6-8 derece üzerinde seyredecek hava sıcaklığına bağlı olarak oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (güneş çarpması, sağlık sorunları vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olması ve gerekli tedbirlerin alınması, hava sıcaklığının artmasına bağlı olarak orman yangını riskine dikkat edilmesi gerekmektedir" denildi.

  METEOROLOJİ'DEN SICAKLIK UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün yaptığı uyarıda ise tüm yurtta hava sıcaklığının gelecek hafta başına kadar artacağını ve sıcaklığın mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceğini açıkladı.

  Hafta sonunda en yüksek hava sıcaklığının Samsun ve Erzurum’da 31, İstanbul ve Afyon’da 36, Ankara’da 37, Bursa’da 38, Karabük’de 39, İzmir ve Antalya’da 40, Diyarbakır’da 41, Aydın ve Şanlıurfa’da 42 dereceye ulaşması bekleniyor.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı