Gündem Haberleri

  İzmir’i almaya gücün yetmez

  Yaşar ANTER - Nilüfer KANDIRMIŞ - Ahmet BAYRAK - Cavit AKGÜN / MUĞLA
  10.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla mitinginde AK Parti hükümetine yüklendi. Eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile birlikte Kışla Parkı’nda 20 bin kişiye seslenen Kılıçdaroğlu, “CHP 3 büyük devrim yapmıştır. Bir, Cumhuriyet’i kurdu. İki, çok partili rejimi getirdi ve üç, sosyal demokrasiyi kurdu. Şimdi biz 4’üncü devrimi yapacağız. Demokrasi ve özgürlükler Batı seviyesinde olacak. Telefonlar dinlenmeyecek, özel yaşantılar ortaya dökülmeyecek. Bunu yapanlar ağır cezalarla karşı karşıya kalacak” dedi. İzmir başta olmak üzere belediyelere büyük baskılar yapıldığını savunan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  Muğla’nın Allah’ına kurban

  “Muğla’nın Allah’ına kurban diyeceğim, Recep Bey alınacak. İzmir Anakent Belediyesi’ne denetim yapıyorlar. Denetime açığız. Denetim yapmazsanız namertsiniz. ‘İzmir’i nasıl alırız, İzmir’i nasıl baskı altında tutarız’ bunun hesabını yapıyorlar. Senin gücün buna yetmez. Beni, yaptığım konuşmalarla eleştiriyor. Ondan korkmuyorum. İstediği televizyon kanalında karşıma çıksın, el mi yaman, bey mi yaman göstereyim. Karşıma çıkmıyor, çıkması için mangal gibi yürek lazım. Onda yürek yok. Karşıma çıkmaktan korkan adam, çık karşıma yüreğin yetiyorsa gel. 9 yıl önce dokunulmazlığı kaldırma sözü verdi. Halen kaldırmadı. Neden kaldırmadığı ortada. Türkiye’nin yeni bir iktidara, dürüst bir iktidara Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var.

  Silivri garabeti ortada

  Özel yetkili mahkemeleri kaldıracağız. Ortada Silivri garabeti var. Böyle mahkeme olur mu? Savcısı Başbakan. Bizim aradığımız adil yargılama. 3 yıldır içerdeler ve hâlâ neyle suçlandığını bilmiyorlar. Cumhurbaşkanı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa Parlamentosu, ‘Böyle demokrasi’ olmaz diyor. İşte bu yüzden 4’üncü büyük adımı atacağız. Herkes için demokrasi ve özgürlük getireceğiz.

  İşçinin hakkını aldılar

  Türkiye’nin her yerinde taşeronlaşma var. İşçinin emeğini, alınterini sömürmek için var. Taşeron işçisi ömür boyu asgari ücrete mahkûmdur. Buna karşı çıkacağız. /images/100/0x0/55eb0502f018fbb8f8a5bb07Taşeron işçiliğini tarihe gömeceğiz. Her işçinin kadrosu olacak, toplu sözleşme hakkı olacak. Buradan sayıları 2 milyonu bulan taşeron işçilerine sesleniyorum. CHP’ye oy vermek zorundasınız. İşçilerin hakları elinden alındı, yüzlerine biber gazı sıkıldı. Bazı sendikalar çıkıp da bunlara bir destek bile vermedi. Ama ne oldu? Onlar teker teker silinmeye başladı. Biz sendika ağalığına karşıyız. Hür sendikanın yanındayız. Sen işçi kardeşim, ayağa kalk, hakkını ara. Korkma arkasında halkın partisi var, CHP var.”

  Milas böreğinden tattı

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na, Yatağan’ın merkeze bağlı Bayır Beldesi’nde bir akaryakıt istasyonunda mola verdiği sırada Milas böreği ikram edildi. Kılıçdaroğlu, görünüşü nedeniyle böreği baklava sandı. Ancak sonra çayla beraber börekten bir parça yedi. Yatağan’da büyük coşkuyla Kılıçdaroğlu’nu karşılayan vatandaşların ellerindeki AK Parti’yi eleştiren pankartlar dikkati çekti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı