Gündem Haberleri

  İzmir Fuarı'nda 3 bakana protesto

  Hürriyet Haber
  01.09.2012 - 00:16 | Son Güncelleme:

  İEF’nin resmi açılış törenin ardından üç Bakan, İzmir Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuardaki standların bazılarını gezdi. Bakanlar bir ara CHP’li gençler tarafından protesto edildi.

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Vali Kıraç ve Başkan Kocaoğlu önce TOBB tarafından alınan ve Sağlık Bakanlığı’na hibe edilen mobil mamagrafi aracının sergilendiği standa konuk oldu. İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli’nin girişimleriyle gerçekleşen hibeyle ilgili Kestelli burada bir konuşma yaptıktan sonra araç hizmete alındı.

  CHP’Lİ GENÇLER PROTESTO ETTİ

  Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binalı Yıldırım önce Anadolu Ajansı’nın ödüllü fotoğraflar sergisini açtı. Yıldırım, Vali Kıraç’ın isteği üzerine İZKA’nın EXPO stanına da girdi. Burada ’Hayalinizdeki İzmir’i birlikte yaratalım’ sloganı altında fotoğraf çektirdi. Daha sonra ise İEF’nin onur konuğu kenti Hatay standının açılış kurdesini kesti. Hatay Standı’na daha sonra diğer protokol üyeleri de geldi. 3 Bakan’ın standa gelişi sırasında bazı CHP’li gençler ıslıklarla protesto ederek ’Türkiye laiktir laik kalacak’ sloganı attı.

  Hatay standında folklar gösterisi izleyen, dondurmacının gösterisine katılan bakanlar ikram edilen künefeden tattı. Hatay’ın 3-D fotoğraf sergisini özel gözlükler takarak gezdi. 3 bakan daha sonra bir gazetenin standına konuk oldu. Binali Yıldırım burada yaptığı konuşmada İEF’nin eski canlılığında olmadığını, EXPO ile İzmir fuarcılığını en yukarılara çıkarmaya hedeflediklerini söyledi. 3 bakan daha sonra akülü arabayla fuarda kısa bir tur attıktan sonra ayrıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı