GeriGündem İzmir Emniyet Müdürü Yılmaz'a teşekkür
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmir Emniyet Müdürü Yılmaz'a teşekkür

İZMİR Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin, Öğrenci Konseyi Başkanı Ahmet Gökhan Altun, İzmir İl Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'ı ziyaret ederek, seri katilin yakalanmasındaki polisin başarısı için teşekkür etti. Okula yakın yerde işlenen iki cinayetten birinin kurbanı İEÜ öğrencisiydi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne teşekkürlerini sunan Ekrem Demirtaş, sadece İzmir'in değil tüm Türkiye'nin rahat bir nefes aldığını söyledi. Özellikle göç ve işsizlikten kaynaklanan nedenlerle bu tür sosyal sorunların arttığını belirten Demirtaş şöyle dedi:
“Ne iş olsa yaparım diyen bir kitle geliyor. Meslek okullarından ziyade, iş okulların açılması gerekiyor. Biz Ticaret Odası olarak böyle bir çalışma yapıyoruz. Bu tür yaşadığımız korkunç olayların azalmasını istiyorsak, öncelikle işsizliğin önüne geçmeliyiz. Üniversite olarak çok büyük bir acı yaşadık. Ancak katilin çok çabuk bir şekilde yakalanması, yaşanılan endişeyi yok etti.”

‘ÖFKE KONTROLÜ POLİTİKASI OLUŞTURULMALI’

Bu tür cinayetlere Türkiye'nin alışık olmadığını söyleyen Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da şunları söyledi:
“Önce insanım, sonra baba, sonra da polis. O kızlar bizim de kızımızdı. Kimse böyle bir olay yaşanmasını arzu etmez. Tüm üniversitenin başı sağ olsun. Yaşadığımız cinayetlere ülke olarak pek alışık değiliz. Bunun için klasik polis zihniyeti bir kenara bırakılarak, çağdaş polis anlayışına geçilmeli. Toplumda özellikle öfke kontrolüyle ilgili ülke politikası oluşturulmalı. Ani bir tepki vermeden önce 2 derin nefes alsak, olayların yüzde 75'i yaşanmaz. Suçu oluşturan etkenleri ortadan kaldırmak lazım. Sorunların köküne inerek, bu tür olaylar yaşanması önlenebilir.”

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin de, İzmir genelinde sokakların çok karanlık olduğunu ve kamera sisteminin bulunmadığını hatırlatarak, bu konuda mutlaka bir çalışma yapılmasını gerektiğini kaydetti.

Seri katil Hamdi Ayri'nin ikinci kurbanı İEÜ Mimarlık Bölümü 1. sınıf öğrencisi Ayşe Selen Ayla'ydı. Okula yakın bir yerde işlenen iki cinayet üniversite öğrencileri arasında da büyük paniğe neden olmuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle