Gündem Haberleri

  İzmir-Ankara Karayolu kapandı

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  28.01.2011 - 20:43 | Son Güncelleme:

  UŞAK’ta öğle saatlerinde başlayan ve zaman zaman etkisini arttıran kar yağışıneniyle akşam saatlerinde İzmir-Ankara Karayolu trafiğe kapandı.

  Kar kalınlığı Uşak şehir merkezinde 5, yüksek kesimlerde ise 25 santimetreyi buldu. Uşak’tan İzmir, Afyonkarahisar ve Denizli istikametlerine ulaşım yapılamıyor. Kar yağışı ve buzlanma, Uşak-İzmir Karayolu’nun Yenişehir ve Güre, Uşak-Afyonkarahisar Karayolu’nun Dumlu ve Çarıkköy Rampları, Uşak-Denizli Karayolu Akarca Rampaları’nda ulaşım, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle kapandı. Uşak’tan İzmir istikametine gidecek olan otobüsler otogarda, yoldaki diğer araçlar ise Uşak-İzmir Karayolu’nun 23’ncü kilometresindeki Güre Beldesi’nde bekletiliyor.

  Karayollarına bağlı 4 grayder ve 2 bıçaklı kamyon ile tuzlama araçları, kapanan yollarda çalışmalarını sürdürürken, İl Özel İdare Müdürlüğü Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne bağlı 6 grayder ve 2 kar kürüme aracı da kapanan köy yollarını açmaya çalışıyor. Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının eksi 3 derece olduğunu, kar yağışının devam edeceğini, bu nedenle sürücülerin zincirsiz ve çeki halatsız yola çıkmamaları konusunda uyardı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı