Gündem Haberleri

  İzinsiz gösteride polise saldırı

  A.A
  12.02.2006 - 16:30 | Son Güncelleme:

  Gaziosmanpaşa'nın Gazi Mahallesi'nde terör örgütü ile elebaşı lehine izinsiz gösteri düzenleyen bir grup, polise de molotofkokteyli ve taşlarla saldırdı.

  İsmet Paşa Caddesi üzerinde toplanan bir grup, cadde üzerinde terör örgütü ve örgütün elebaşı lehine slogan atarak yürümeye başladı.

  Kendilerini dağıtmak amacıyla harekete geçen güvenlik güçlerinin müdahalesini önlemek için sokak üzerine barikat kuran grup, polislere molotofkokteyli ve taşla saldırdı.

  Panzer desteğinde gruba müdahale eden polis, biber gazı sıkarak grubu dağıttı. Ara sokaklara dağılarak kaçan gruptan bazı kişiler, tekrar geri dönerek polislere yine yanıcı madde ve taş attı.

  Bir süre bu şekilde devam eden kovalamaca, grubun tamamen dağılmasıyla sona erdi.

  Bu arada, Bağcılar'da da izinsiz gösteri düzenleyen bir gruptan 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

  ANTALYA VE İZMİR'DE İZİNSİZ GÖSTERİ

  Antalya'da izinsiz gösteri yapmak isteyen grupla polis arasında arbede yaşandı.

  Kendilerine Demokratik Halk İnisiyatifi adını veren bir grup, Kazım Özalp Caddesi'nde yürüyüş yapmak istedi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, gruba slogan atmamak ve pankart açmamak şartıyla yürüyüş izni verdi.

  Kışlahan Çarşısı önünde toplanan grup, terör örgütü elebaşı lehine slogan atmaya başlayınca polis göstericilere müdahale etti. Grubun dağılmasını isteyen polis ile göstericiler arasında çıkan arbedede 2 kişi gözaltına alındı. Grup üyeleri daha sonra polis nezaretinde dağıldılar.

  İzmir'de de Konak Meydanı'na yürüyen ve eski Sümerbank binası önüne gelen topluluk adına Demokratik Toplum Partisi üyesi Abdurrahman Kılıç, bir basın açıklaması okudu. Topluluk, olaysız dağıldı.

  CİZRE'DE İZİNSİZ GÖSTERİ

  Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde izinsiz gösteri yapan grup, polise taşla saldırdı.

  İdil Caddesi üzerinde toplanan bir grup, terör örgütü lehine slogan atarak yürümeye başladı.

  Kendilerini uyaran ve dağılmalarını isteyen güvenlik güçlerine ve araçlarına grupta bulunanlar taşla saldırdı. Panzer desteğinde gruba müdahale eden polisler, biber gazı ve tazyikli su sıkarak grubu dağıttı.

  Atılan taşlar nedeniyle iki polis memuru hafif şekilde yaralandı.

  Kaymakam Gökhan Azcan, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı