Gündem Haberleri

  İzinsiz gösteri yapan 15 kişi adliyede

  A.A
  28.10.2008 - 15:34 | Son Güncelleme:

  Gaziantep'te, önceki gün izinsiz gösterilerde polisi ve polis araçlarını taşlayan guruba yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan, aralarında DTP Gaziantep İl Başkanı Ali Şimşek'in de bulunduğu 15 kişi, adliyeye sevk edildi.

  Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde 3 gündür gözaltında bulunan 15 kişinin sorgusu tamamlandı.

  Emniyetteki işlemlerin ardından DTP Gaziantep İl Başkanı Ali Şimşek, Halit Ş, Ökkeş N, Mehmet M, Müslüm D, Metin G, Hacı A, Abdulhakim O, Halil K, Müslüm K, İbrahim Ç, Vahit Y, İbrahim K, Mehmet K ve Mehmet Y, “PKK terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, terör örgütü ve ele başı lehine slogan atmak, basın açıklamasını örgütün propagandasına dönüştürmek, topluluğu provoke ederek kamu güvenliğini ve kamu düzenini bozup halkı tahrik etmek, devlet malına zarar vermek, görevli güvenlik kuvvetlerine taşlı saldırıda bulunarak yaralanmalarına sebebiyet vermek” suçlarından adliyeye sevk edildi.

  Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen zanlılar, polis noktasından adliyeye alındı. Bu sırada zanlıların yakınlarının adliyeye yaklaştırılmadığı gözlendi.

  OLAY

  DTP Şahinbey İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçen bir grup, terör örgütü ve elebaşısı lehine slogan atarken, güvenlik kuvvetlerinin müdahalesi ile karşılaştı.

  Bunun üzerine gruptakiler taş ve sopalarla güvenlik güçlerine saldırmış, çıkan olaylarda 10 polis yaralanmış, 8 polis aracı zarar görmüş ve çok sayıda dükkanda, atılan taşlardan zarar meydana gelmişti.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı