Gündem Haberleri

  İzgi: Sezer keşke hükümet nezdinde konuşsaydı

  Hürriyet Haber
  13.12.2001 - 15:29 | Son Güncelleme:

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Ömer İzgi, Cumhurbaşkanı Sezer'in DGM yasası ile ilgili sözlerine ilişkin, "Keşke bu tip açıklamalar hükümet nezdinde yapılmış olsaydı" dedi.

  Romanya Senatosu Başkanı Nicolae Vacaroiu`nun davetlisi olarak bu ülkeye yaptığı ziyareti tamamlayan TBMM Başkanı İzgi, yurda döndü.

  Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi`nde yaptığı açıklamada, ziyaretinin çok yararlı geçtiğini belirten İzgi, Avrupa Birliği`ne (AB) aday her iki ülkenin, bu süreçte AB konusunda uluslararası toplantılarda birbirlerini destekleyeceğini söyledi.

  İzgi, ziyareti sırasında, Romanya Cumhurbaşkanı Ion Iliescu, Parlamento Başkanı Valer Dorneanu, Başbakan Adrian Nastase ve Romanya Parlamentosu`ndaki Türkiye-Romanya Dostluk Grubu üyeleile görüşme imkanı bulduğunu kaydetti. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı İzgi, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer`in Türk-İş yöneticilerini   kabulünde yaptığı konuşmaya ilişkin bir soru üzerine, ``Keşke bu tip açıklamalar hükümet nezdinde yapılmış olsaydı diye düşünüyorum. El ne ile meşgul, biz nelerle meşgulüz. Çok yazık...`` dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı