Gündem Haberleri

  İzgi’nin tavrına farklı tavır

  Şaban SEVİNÇ, Turan YILMAZ/ANKARA
  31.01.2002 - 02:20 | Son Güncelleme:

  TBMM'nin Rusya'ya gönderdiği Dostluk Grubu üyesi milletvekillerine uyguladığı ‘çifte standart’ dün de Meclis'te tartışmalara neden oldu.

  Rusya'ya yapılan resmi gezide TBMM'nin masraflarını ödemeyip harcırah da vermediği 2 muhalefet partili milletvekili, farklı tavır gösterdi.

  Olay, TBMM Danışma Kurulu gündemine de geldi. İzgi, harcırah skandalını kamuoyunun gündemine taşıyan AKP Grup Başkanvekili Hüseyin Çelik'e sitem etti. İzgi, ‘‘Benim bu olayda bir irade beyanım yok. Dostluk Grubu'nun tasarrufudur’’ dedi. AKP'li Çelik de, ‘‘Dostluk Grubu'nun kararı olsa bile, siz Meclis Başkanı olarak ita amirisiniz. Yolluk ve yövmiye tahukkuk ettiren sizsiniz’’ diye konuştu.

  Harcırah alanlara ödetti

  AKP'li Nevzat Yalçıntaş, kendisine harcırah ve uçak bileti verilmemesini kınadı. Yalçıntaş tüm uçak ve otel masraflarını Meclis'ten harcırah alan ANAP'lı Bülent Akarcalı, MHP'li Mehmet Ceylan ve DSP'li Gönül Saray Alphan'a ödetti.

  Ağa tavrı

  DYP'li Mümtaz Yavuz ise ‘‘Meclis'in resmi heyetiyle Rusya'ya gitmenin şerefi bana yeter’’ dedi. Güneydoğu Anadolu'nun geniş ailelerinden olan Yavuz, masraflarının Meclis tarafından ödenmemesini dert edinmeyip, hepsini cebinden karşıladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı