Gündem Haberleri

  Izgarası çalınan kanala düşüp komaya girdi

  Ramazan ÇETİN, (DHA)
  06.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’nin Bağbaşı Beldesi’nde hırsızların çaldığı kanal ızgarasına düşen 35 yaşındaki Gürkan Devrik bitkisel hayata girdi. Ailenin belediyeyi suçlaması üzerine Bağbaşı Beldesi Belediye Başkanı Osman Yüksektepe, hırsızlardan yakınarak, "Akşam taktığımız ızgarayı sabah yerinde göremiyoruz" dedi.

  DENİZLİ’nin merkeze bağlı Bağbaşı Beldesi’nde, Uğur Kuyumculuk’un sahibi 35 yaşındaki Gürkan Devrik, 20 gün önce Zümrüt Evler Sitesi’ndeki evine gitmek için Vatan Caddesi’nde, yolun kenarında minibüsten indi. Devrik, karanlıkta yağmur suyu tahliye kanalını fark edemedi. Bir ayağı 30 santimetre derinliğinde 30 santimetre genişliğindeki kanala giren Devrik, dengesini kaybederek düştü ve başını kaldırım taşına çarptı.

  Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen Devrik’in beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı. Yoğun bakım ünitesindeki tedaviye rağmen durumu giderek kötüleşen Devrik, bitkisel hayata girdi. Ailesi, Bağbaşı Belediyesi’ni cadde ile kaldırım arasında kalan yağmur suyu tahliye kanalını kapatmadığı için belediyeyi suçlarken, /images/100/0x0/55ea1d1ff018fbb8f86c117aBağbaşı Beldesi Belediye Başkanı AKP’li Osman Yüksektepe, olayda ihmalleri bulunmadığını öne sürdü.

  Yüksektepe, "Benden önceki başkanlar da, ben de bu kanalları ızgaralarla kapatıyoruz. Ama hırsızlarla bir türlü baş edemiyoruz. Akşam taktığımız ızgarayı sabah yerinde göremiyoruz. Bir türlü çözüm bulamadık. Kanalları kaldırıp kanalizasyon sistemine bağlamamız gerekiyor, ama belediye olarak maddi gücümüz yetmediği için yapamıyoruz" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı