Gündem Haberleri

  İYİ Parti'den hükümete Ebru Gündeş'li çıkış

  AA
  05.12.2017 - 07:51 | Son Güncelleme:

  İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, "Devlet yönetmek ciddiyet ister, şuur, sadakat, basiret ister, millete aşk ile hizmet etmeyi gerektirir. Devleti bugün yönetenlerin pop şarkıcısı Ebru Gündeş kadar devlet bilincinde ve şuurunda olmadığını maalesef görüyoruz." dedi.

  Ok, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Reza Zarrab'ın Türkiye'de bir dönem hayır sever, ihracat yapan, aileden biri gibi görüldüğünü, şimdi ise ABD'nin uşağı, FETÖ'cü olarak anıldığını belirtti.

  Bazı gazetelerde sanatçı Ebru Gündeş'in eşi Zarrab hakkında Türkiye'ye sıkıntı yaratacağı yönünde açıklamalarının yer aldığını aktaran Ok, şunları kaydetti:

  "Pop şarkıcısı Ebru Gündeş hanım, eşi Sarraf'ın ABD'ye gidişinin hayır olmadığını, Türkiye'ye zarar verecek açıklamalarda bulunacağına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın isimlere bilgi verdiğini belirtiyor. Pop şarkıcısı kadar devlet şuuru ve bilinci olmayanlar Rıza Sarraf'tan sonra Halkbank Müdür Yardımcısının da elini kolunu sallaya sallaya ABD'ye gitmesine neden olmuşlardır. İşte devlet bilincinden, tarih şuurundan yoksun olan AK Parti hükümetleri ve yöneticileri Türkiye'yi uluslararası kamuoyu alanında böyle kaçakçılarla isminin birlikte anılmasına sebep olmuştur. İYİ Parti olarak ister ABD, ister Rusya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve milletine her nereden saldırı gelirse gelsin ilk önce biz karşısında oluruz. Devlet yönetmek ciddiyet ister, şuur, sadakat, basiret ister, millete aşk ile hizmet etmeyi gerektirir. Devleti bugün yönetenlerin pop şarkıcısı Ebru Gündeş kadar devlet bilincinde ve şuurunda olmadığını maalesef görüyoruz."

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı