GeriGündem İyi Parti’de revizyon: İl başkanlarının istifası istendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İyi Parti’de revizyon: İl başkanlarının istifası istendi

İyi Parti’de revizyon: İl başkanlarının istifası istendi

İYİ Parti’de dün Meral Akşener Başkanlığında toplanan Başkanlık Divanı sonrası il başkanlarının yönetimleriyle birlikte istifaları istendi. Olağanüstü Kurultay’dan 18 gün sonra “revizyon” adı altında gelen istifa talebi teşkilatlarda deprem etkisi yarattı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün yenilediği A takımıyla ilk Başkanlık Divanını yaptı. Akşener başkanlığındaki dünkü Divanda, teşkilatlarda revizyon ve yeniden yapılanma amacıyla bütün il başkanlarının istifa etmeleri yönünde tavsiye kararı alındı. Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın imzasıyla il başkanlıklarına gönderilen yazıda özetle şu ifadelere yer verildi: Yerel seçimlerde aday olacak her kademeden teşkilat yöneticilerine imkan ve fırsat vermek, böylece yerel seçim sürecinde teşkilatlardaki boşalmaların önüne geçmek ve nihayet yeni katılımlarla İYİ Parti ailesini daha da büyütmek partimiz açısından büyük önem taşımaktadır. Bugüne büyük bir özveriyle, türlü imkansızlıklar içinde ve fedakarca görev yapan teşkilatlarımızda 24 Haziran seçimlerindeki adaylıklar başta olmak üzere çeşitli vesilelerle boşalmalar olmuş ve netice itibariyle taşra teşkilatlarımızda yerel seçimler öncesi ivedi olarak bir revizyon yapılması elzem hale gelmiştir... İYİ Parti Başkanlık Divanı, bütün il başkanlarımıza yönetimleriyle birlikte istifa etmeleri yönünde bir tavsiye kararı almıştır.”

İLÇELER REVİZYON DIŞI

Edinilen bilgiye göre; 81 ilin tamamında İYİ Parti teşkilatı var. Sadece Tokat ve Kırıkkkale İl Başkanları yeniden atandıkları için kapsam dışı kalacak. Revizyon, il başkanları ve yönetimlerini kapsayacak, ilçe teşkilatları revizyon dışı tutulacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle