GeriGündem İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş kimdir?

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş kimdir?

İyi Parti, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Dursun Ataş’ı gösterdi. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerinde 27.Dönem Kayseri Milletvekili olarak meclise giren Dursun Ataş’ın hayatı ve siyasi kariyeri merak konusu oldu. Peki, İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş kimdir?

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, 1 Ekim 1966 tarihinde Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde dünyaya geldi. Baba adı Battal, anne adı Mahmur'dur.

İlk ve ortaöğrenimini Pınarbaşı'nda tamamladıktan sonra Kayseri merkezde bulunan Kayseri Sümer Lisesini bitirdi. 1986 Hava Teknik Okuluna giriş yapan Dursun Ataş, 1987 yılında Hava Teknik Okulundan Hava Astsubayı olarak mezun oldu ve göreve başladı.

Hava Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde 20 yıl hizmet verdikten sonra, 2007 yılında emekli oldu. Emeklilik sonrası aile şirketinde yöneticilik yaptı. 2009 ve 2014 yıllarında yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde Kayseri Pınarbaşı Belediye Başkanı seçildi. 27.Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Milletvekili adayı olmak için Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerinde 27.Dönem Kayseri Milletvekili olarak Meclise girdi. Evli ve üç çocuk babası

Yorumları Göster
Yorumları Gizle