Gündem Haberleri

  İyi ki doğdun Sunal!

  Hürriyet Haber
  12.11.2001 - 09:39 | Son Güncelleme:

  Geçen yıl yaşama veda eden Türk sinemasının ustalarından Kemal Sunal doğumunun 57'nci yıldönümünde tiyatro sanatçısı Haldun Dormen tarafından düzenlenen özel bir geceyle anıldı. Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törene Sunal'ın ailesinin yanısıra çok sayıda sanatçı katıldı.

  Gecenin sunuculuğunu Haldun Dormen, Göksel Kortay, Cem Davran ve Meltem Cumbul üstlendi.

  Gece, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü öğrencilerinin seslendindiği Uzun İnce Bİr Yoldayım türküsüyle başladı.

  Ardından Nihat Özcan ve Cüneyt Özdemir'in hazırladğı Kemal Sunal Belgeseli'nden bölümler eşliğinde Emel Sayın, Sunal ile rol aldığı filmlerde seslendirdiği Elbet Bİr Gün Buluşacağız ve Mavi Boncuk adlı şarkıları söyledi.

  Arif Sağ'ın Kemal Sunal'ın sevdiği türküleri okuduğu gecede Sezen AKsu da sözleri kendisine ait olan müziğini Melih Kibar'ın yaptığı Kemal İçin adlı şarkıyı söyledi.
   
  Müjde Ar'ın Kemal Sunal ile ilgili anılarını anlattığı gece İstabul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü öğrencileri ve Sezen Aksu'nun birlikte söylediği İyi ki Doğdun şarkısıyla sona erdi

  Geceye, TBMM Başkanvekili Yüksel Yalova, Sunal'ın babası Mustafa, annesi Saime, eşi Gül, oğlu Ali ve kızı Ezo Sunal ile sanat dünyasından çok sayıda ünlü katıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı