Gündem Haberleri

  'İyi ki annemi son kez görmüşüm...'

  Hürriyet Haber
  10.10.2011 - 10:49 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, annesi Tenzile Erdoğan’ın vefatı nedeniyle Başbakan Tayyip Erdoğan’a başsağlığı ziyaretinde bulundu. Başbakan Erdoğan, annesini vefat etmeden önce gördüğünü söyleyerek, “Fırsat yaratıp görüştüm. İyi ki görüşmüşüm. Görmeseydim daha çok üzülürdüm” dedi.

  Partisinin Abant’taki toplantısı nedeniyle Cumartesi günü İstanbul’da yapılan Tenzile Erdoğan’ın cenaze törenine katılamayan, ancak Başbakan Erdoğan’a, başsağlığı dileyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Başbakan ve ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, saat 16.00’da Erdoğan’ın Üsküdar Kısıklı’daki konutuna geldi.

   

  KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ / WEB TV

  ZİYARETTEN KARELER

   

  Basına kapalı gerçekleşen taziye ziyareti 20 dakika sürdü. Başsağlığı ziyaretine Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin ve Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de katıldı. Cenaze töreninde gözyaşlarını tutamayan Başbakan Erdoğan’ın dünkü ziyaret sırasında da oldukça üzgün olduğu belirtildi.

   

  Vatan Gazetesi'nden Kıvanç El'in haberine göre, annesinin ameliyatı ve hastane sürecine ilişkin bilgi veren Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere, “Annemi kaybetmeden birkaç gün önce hastanede ziyaretine gitmiştim. Programlarımın yoğunluğu arasında görüşmüştüm. İyi ki de görüşmüşüm. Görmeden kaybetseydim, daha fazla üzülürdüm” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin de Başbakan’a üzüntülerini belirttikleri ve kendisine, ailesine başsağlığı ve “sabır” dileklerini ilettikleri belirtildi. Başbakan'ın başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiği öğrenildi. Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve yanındakileri araçlarına kadar uğurladı.

   

  Birlikte dua ettiler

   

  Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan’ın vefatı nedeniyle kendisine taziyeye gelen Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin ve Akif Hamzaçebi’yi evinin bahçesine kurulan çadırda kabul etti. Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın da bulunduğu ziyarette, Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere hurma, lokum, çay ve kahve ikram edildi. Kuran’ı Kerim ‘in okunmasının ardından birlikte dua edildi. Kılıçdaroğlu’nu arabasına kadar geçiren Başbakan Erdoğan, konuklarını el sallayarak uğurladı.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı