Gündem Haberleri

  Ivana Sert 400 bin liraya boşandı

  Özge EĞRİKAR/İSTANBUL
  18.09.2013 - 09:17 | Son Güncelleme:

  BİRBİRLERİNE karşılıklı dava açan işadamı Yurdal Sert ile Ivana Sert iki yıl sonra boşandı. Çocukları Kayon Ateş Sert’in velayetini anneye veren mahkeme, Yurdal Sert’in tatillerde ve her hafta çocuğunu görmesine, aylık 5 bin lira iştirak nafakası ödemesine hükmetti. 400 bin lira maddi ve manevi tazminatın Ivana Sert’e ödenmesine karar veren mahkeme, yoksulluk nafakası talebinin ise reddine karar verdi. 7 milyon lira tazminat isteyen Ivana Sert, aylık 100 bin lira yoksulluk nafakası ile çocuğuna da aylık 50 bin lira iştirak nafakası istemişti.

  Yüksel Holding’in hissedarı işadamı Yurdal Sert, iki yıl önce İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak bir çocuğunun annesi Ivana Sert’e şiddetli geçimsizlik ve haysiyetsiz hayat sürme sebebiyle boşanma davası açtı. Oturdukları ev ile çocuğun kendisine verilmesini isteyen Yurdal Sert, Ivana Sert’in de evden uzaklaştırılmasını talep etti.

  Kocasının açtığı boşanma davasına karşı dava açan Ivana Sert de eşinin taleplerinin reddedilerek kendi taleplerini mahkemeye taşıdı.

  Sadakatsiz ve haysiyetsiz bir yaşam sürdüğü iddialarının külliyen yalan olduğunu dilekçesinde anlatan Ivana Sert, evlilik birliğinin sarsılmasında esas kusurlu kişinin Yurdal Sert olduğunu öne sürdü.

  Yurdal Sert’in kendisine gerçek dışı iftiralarda bulunduğunu belirten Ivana Sert, aşk mesajlarının ise Yurdal Sert tarafından hazırlanarak dosyaya sunulmuş olabileceğini kaydetti.

  İvana Sert kocasının Bodrum, Mecidiyeköy, Beykoz’daki taşınmazları ile banka hesaplarının yarısına, 11 lüks araç ve motosikletlere tedbir konulmasını talep etti. Ivana Sert’in avukatı, “ Müşterek çocuğun velayeti ile Metrocity’deki konutun müvekkilime verilmesini istiyoruz. Ayrıca aylık 100 bin lira yoksulluk nafakası, çocuk için aylık 50 bin lira iştirak nafakası ile müvekkilim için 5 milyon lira maddi, 2 milyon lira manevi tazminatın ödenmesine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.

  400 BİN LİRA TAZMİNAT ALACAK

  Davanın 10’uncu celsesine Yurdal Sert ile Ivana Sert ve taraf avukatları katıldı. İki yıldır süren davanın sona erdiğini belirten mahkeme, tarafların boşanmasına karar verdi.

  Boşanma kararına göre müşterek çocuk Kayon Ateş Sert’in velayeti anne Ivana Sert’e verildi.

  Baba, her hafta ve yılın belirli günleri çocuğunu görebilecek. Baba, müşterek çocuk için aylık 5 bin lira iştirak nafakası ödeyecek.

  Ivana Sert’in yoksulluk nafakası talebini reddeden mahkeme, babanın boşandığı eşine 150 bin lira maddi, 250 bin lira manevi olmak üzere toplam 400 bin lira tazminat ödemesini karara bağladı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı