Gündem Haberleri

  İttifak mesajları

  Hürriyet Haber
  16.12.2017 - 01:24 | Son Güncelleme:

  TÜSES’in düzenlediği Ortadoğu Konferansına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Nuri Okutan da katıldı.

  Okutan konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinerek şunları söyledi: “Kamuoyu araştırmaları Sayın Meral Akşener’in cumhurbaşkanlığına aday olmaması halinde Sayın Erdoğan’ın ilk turda seçilebileceğini, Akşener’in aday olması halinde ise seçimlerin ikinci tura kalacağını gösteriyor. Cumhurbaşkanlığı için mümkünse bütün partiler kendi adaylarını çıkarmalıdır. Tek adamlık peşinde olan adayın karşısındaki aday kimse o desteklenmelidir. Mevcut yönetimden memnun olmayan kitlelerin ikinci turda sandıkta ittifakı sağlayacağına ve seçimlerin muhalefet tarafından kazanılacağına inanıyoruz.”

  Karamollaoğlu, toplantının sonunda gazetecilerin “Bugün bir ‘Hayır’ bloku oluşuyor diyebilir miyiz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Türkiye’nin meselelerini birlikte mütalaa edebileceğimiz bir platform oluşuyor, bu güzel bir şey. Bunun içinde ümit ederdik ki AK Parti de bulunsun. Ama ben bakıyorum iktidar kutuplaşmadan ümit arıyor gibi.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı