Gündem Haberleri

  İtlaf tazminatı olarak 2.8 milyon YTL ödenek aktarıldı

  A.A.
  18.01.2006 - 18:38 | Son Güncelleme:

  İtlaf tazminatı olarak daha önce gönderilen ödeneklere ilaveten, bugün itibariyle valiliklerin Ziraat Bankası'ndaki ilgili hesaplarına toplam 2.8 milyon YTL ödenek aktarıldığı bildirildi.

  Kuş Gribi Ulusal Koordinasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de kuş gribi vakasının görülmesiyle beraber, vakanın çıktığı bölgelerde, tüm kurum ve kuruluşlarla gerekli koordinasyon sağlanarak merkez ve taşra teşkilatı bağlamında gerekli tüm tedbirlerin alındığı vurgulandı.

  Kuş gribine karşı alınacak önlemlerin, Tavuk Vebası (Kuş Gribi) Eylem Planı'na göre uygulandığı belirtilen açıklamada, bugün itibariyle 13 ilde, köy tavukları ve yaban kuşlarında laboratuvarlarda teyit edilmiş toplam 24 mihrak bulunduğu hatırlatıldı.

  Yine bugün itibariyle 59 şüpheli mihrak bulunduğu vurgulanan açıklamada, itlaf edilen muhtelif kanatlı sayısının ise toplam 999 bin 500 adeti bulduğu kaydedildi.

  2,8 MİLYON YTL İTLAF TAZMİNATI YATIRILDI

  Bu arada itlaf tazminatı olarak, daha önce gönderilen ödeneklere ilaveten bugün itibariyle valiliklerin Ziraat Bankası'ndaki ilgili hesaplarına 2,8 milyon YTL ödenek aktarılırken, açıklamada şu görüşlere yer verildi:
  “Kanatlılara yönelik itlaf çalışmalarında ana amaç, insan sağlığı açısından olası riskleri önlemektir. Bu nedenle, hastalık görülen veya hastalık riski altında bulunan bölgelerdeki kanatlı hayvanların kesilerek tüketilmesi, büyük risk oluşturmaktadır.

  Bu hastalığın kontrol altına alınması ve eradikasyonu, hangi konumda ve kimlikte olursa olsun, tüm kurumlar ve vatandaşlarımızın konuya sahip çıkmasına, yetkili ve sorumlu birimlerce alınan tedbirlere ve açıklamalara birebir uyulması ile mümkün olacaktır.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı