GeriGündem İtirafçı PKK'lı: Örgüt moral yönünden çöküş içinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İtirafçı PKK'lı: Örgüt moral yönünden çöküş içinde

HAKKARİ'de kendliğinden güvenlik güçlerine teslim olan PKK’lı terörist A,D., Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı operasyonlar sonucu örgütün moral çöküşü içinde olduğunu ve kopmalar yaşandığını itiraf ettiği belirtildi.

Hakkari Valiliği tarafında yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK üyesi ‘Bager’ kod adlı A.D.’nin Hakkari’nin Şemdinli İlçesi'nde 2 gün önce güvenlik güçlerine kendiliğinden teslim olduğu belirtildi. Açıklamada, A.D.,'nin yapılan sorgusunda Kasım 2007 yılında terör örgütü PKK’ya katıldığını ancak örgüte katıldıktan sonra, kendisine anlatılanlardan çok farklı bir ortamla karşılaştığını söyledi.

ÖRGÜT İÇİNDE GÜVENSİZLİK

A.D., ifadesinde örgüt içinde güvensizlik ortamının hakim olduğunu, Örgüt üyelerinin birbirlerine şüpheyle yaklaşmalarına bağlı olarak her bireyin karşısındakini ajan olarak gördüğünü ifade etti. A.D., aileleri ile yüz yüze görüşme olanağı bulamadıklarını, çok nadiren telefonla görüşme imkanı sağlandığını belirterek, şu ifadelere yer verdi:
“Örgütte insanlık dışı muamele görüyorduk. Bu yüzden fırsatını bulurak örgütten kaçmayı başardım. Son yapılan operasyonlar neticesinde örgüt moral yönünde çöküş içerisindedir. Örgütten kopmalar var. Benim gibi bir çok terörist de kaçmak istiyor. Bu nedenle örgüt buna fırsat vermemek için insanlık dışı uygulamalara başvuruyor.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle