Gündem Haberleri

  İtibarımı sarstılar

  Süleyman ARAT
  14.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ağca’ya tahsis edilen 34 FK 928 plakalı Mercedes’in eski sahibi Fatih Kıral, "Ticari itibarım sarsıldı. Benim ne bir siyasi partiyle, ne de Ağca ile bir alakam var. Satılan, ancak henüz devri yapılamayan eski otomobilim hálá üzerimde görüldüğü için adım bu olayda anıldı" dedi.

  ABDİ İpekçi’nin katili Mehmet Ali Ağca’ya cezaevinden çıkışında tahsis edilen Mercedes’in eski sahibi, "mobilyacılar kralı" Fatih Kıral, "Ticari itibarım sarsıldı. Benim ne bir siyasi partiyle, ne de Ağca ile bir alakam yok. Satılan, ancak devri henüz devri yapılamayan eski otomobilim hálá üzerimde görüldüğü için adım bu olayda anıldı" dedi. Yeni bir otomobil aldığı için Ağustos ayında adının baş harflerini taşıyan 34 FK 928 plakalı 1999 model 320-S Mercedes marka otomobilini satışa çıkardığını belirten ünlü mobilyacı Fatih Kıral şunları söyledi:

  GAZETEDE GÖRDÜM/images/100/0x0/55ead171f018fbb8f898a680

  "Satılması için komşumuz olan ve sahibini tanıdığım Cemil Topuzlu Caddesi üzerindeki Titan Motors adlı galeriye eski otomobilimi bıraktım. Zaten bu aracı da sıfır olarak aynı galeriden satın almıştım. 1.5 ay kadar araç satılmadı, galeride bekledi. Kasım ayında aracın satıldığını belirterek devrini gerçekleştirmek için vekalet istediler. Hemen vekaletini verdim. Paramı 51 bin Euro olarak aldım. Daha sonra kendime 2004 model 730 BMW marka otomobil aldım. Bayram öncesi de evrakı istedim, ancak galeri sahipleri bana ’plakasını değiştireğimiz için bayramdan sonraya kaldı’ dedi. Bir daha da kimseyle temas etmedim. Dün de (Cuma günü) gazetelerden Mehmet Ali Ağca’nın tahliyesinde benim eski aracımın kullanıldığını, aracın da hálá üzerime görünmesinden ötürü de adımın geçtiğini okudum. Ben Ağca’yı tanımam, aracımı da oraya yollamadım, kendim de kesinlikle tahliye sırasında orada yoktum. Tüm bunlar, 100 yıldır mobilyacılıkla uğraşan ailemin ve benim ticari itibarımı sarsmıştır."

  ŞEREFLİ KİŞİYİM

  Kendisinin hiçbir siyasi partiye üye olmadığını, aday olmadığını, siyasetle ilgilenmediğini belirten Kıral, şunları ekledi: "Sadece 1993-94 yılında MHP İstanbul İl Yöneticileri iş adamlarını toplantılarına çağırıyorlardı, biz de gidip bir iki kez toplantılara katıldık, kendilerini dinledik. O zamanlar Alparslan Türkeş yaşıyordu, Osman Ceylan İl Başkanıydı, çağırmışlardı 1-2-3 belki 4-5 kez de dinlemeye gitmiş olabilirim. Ancak bunun haricinde MHP ile bir ilgim olmadı. Bu piyasada namusuyla, şerefiyle iş yapan bir kişiyim. Bu olay benim ticari hayatıma çok büyük bir zarar verecektir, bunu biliyorum."

  ADI TURAN’MIŞ

  Otomobilin satışını yapan Titan Motors firmasının sahibi Fatih Levent ise bayram tatili nedeniyle Avusturya’da bulunduğunu, konuyu gazetelerden okuyan dostlarının araması sonucunda öğrendiğini belirterek şunları söyledi: "Hiç tanımadığım Turan isimli bir müşteri galerimizde bulunan 34 FK 928 plakalı 1999 model 320-S Mercedes marka otomobili test etti, beğendi ve bir miktar kaparo verdi. Daha sonra bir bölümü peşin, kalanı tam, hatırlamadığım ancak tahmin ettiğim kadarıyla 80-90 bin YTL olan bir çek verdi. Bu da vadeli satışa girdiği için devrini hemen vermedik. Son olarak bayram tatilinin bittiği pazartesi günü devri üzerlerine alacaklarını belirtmişlerdi ki, bu olay oldu. Ben de Fatih Kıral gibi bir müşterimin, dostumun üzülmesine neden olduğum için çok büyük bir üzüntü duydum."

  Sitenin parkında

  Mehmet Ali Ağca’nın cezaevinden çıkışından sonra götürüldüğü askerlik şubesinden itibaren bindiği siyah lüks Mercedes otomobil, Kartal- Rahmanlar’daki bir sitenin bahçesinde görüldü. Sahibi Turan Sürer’in oturduğu sitenin bahçesinde park edilmiş olan Mercedes, dün hiç çalıştırılmadı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı