Gündem Haberleri

  'İtibar' kelimesini mercek altında kitap: 'İtibar Yönetimi'

  Hürriyet Haber
  01.08.2012 - 10:04 | Son Güncelleme:

  Türkiye İtibar Endeksi projesinin yaratıcısı Ertan Acar’dan “itibar” kavramının mercek altına alan bir başucu kitabı.

  Türkiye İtibar Zirvesi ve Türkiye İtibar Endeksi projelerinin yaratıcısı, İletişim Danışmanı Ertan Acar’ın İtibar Atölyesi Kitaplığı ve Kerasus Yayıncılık işbirliği ile hazırlanan ‘Görünmeyeni Muteber Kılmak; İtibar Yönetimi’ adlı kitabı raflardaki yerini aldı.

   

  Uzun yıllar gazetecilik ve iletişim danışmanlığı alanında kariyer yapan yazar Ertan Acar, çeşitli yayın organlarında yayınlanmış makalelerini biraraya getirilerek hazırladığı kitabıyla araştırmaları ve iletişim alanında 20 yılı aşan tecrübesi sonucu elde ettiği bilgi birikimini, ustalararından ve deneyimlerinden öğrendiklerini hem iş dünyası hem de iletişim danışmanlığı alanında kariyer yapmak isteyen meslektaşları ile paylaşmak istemiş.

   

  İtibar Atölyesi Kitaplığı ve Kerasus Yayıncılık işbirliği ile hazırlanan ve başta DNR, Remzi Kitap Evi, Dost Kitap Evi, İnkilap Kitap Evi, Kitapyurdu ve İdeefixe’deki raflarda yerini alan ‘Görünmeyeni Muteber Kılmak; İtibar Yönetimi’ adlı kitapta, mesleğinde 20 yıllı aşan deneyim ve tecrübesini derin araştırmalar ve gözlemler sonucunda elde ettiği bilgi birikimi ile uzun bir zaman aralığında yoğuran Ertan Acar, itibarın ‘Ne olduğu’, ‘Nasıl yönetileceği’ ve ‘Nasıl ölçümleneceği’ne dair ipuçlarını kısa ve öz bir biçimde sunmakta.

   

  ‘Görünmeyeni Muteber Kılmak; İtibar Yönetimi’ adlı kitap; “İtibarın Yol Haritası”, “Siyasette İtibar”, “Şirketlerde İtibar” ve “Dijital Ortamda İtibar” başlıklı 4 farklı bölümden oluşmakta…

   

  Ertan Acar kimdir?

   

  Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nden 1996yılında mezun oldu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “gazetecilik” üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Gazeteciliğe 1991'de Eskişehir Son Haber Gazetesi’nde başlayan Acar, 1993'den 1996'ya kadar Gözlem Gazetesi’nin Eskişehir temsilciği yaptı. 1996 yılında Doğan Grubu’na geçen Ertan Acar, Radikal Gazetesi’nde 1999 yılına kadar muhabir olarak çalıştı. Ardından Sabah ve Dünya gazetelerine editör olarak görev alan Acar, 2002’de Finans Dünyası Dergisi’ne geçti. 2003-2010 yılları arasında Bersay İletişim Grubu’nda iletişim danışmanı olarak görev alan Acar, bu süre zarfında pek çok öncü kurum ve markaya danışmanlık yaptı. Acar, 2010 yılı başında Bersay İletişim Grubu’ndan ayrıldı ve "Medya İlişkileri Danışmanlığı", "İtibar Atölyesi" ve "Web Yayıncılık" birimlerini bünyesinde bulunduran Ertan Acar İletişim Sanatları ve İtibar Atölyesi’ni kurdu. Türkiye İtibar Zirvesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin akademik denetiminde Türkiye İtibar Endeksi gibi önemli projeleri iş ve iletişim dünyasına kazandıran Ertan Acar’ın iletişim ve itibar yönetimi üzerine kaleme aldığı köşe yazıları ve makaleleri, bugüne kadar pek çok iş dünyası STK’na ait dergilerin yanı sıra Hürriyet Gazetesi Internet Sayfalarında ve REPORTTURK e-Dergisi’nde yayınlanmıştır. Gazeteci Nurgül Koca Acar ile evli, bir kız ve bir erkek çocuğu babası olan Ertan Acar, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Ekonomi Gazetecileri Derneği ve Beşiktaş Jimnastik Kulubü Kongre üyesidir.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı