Gündem Haberleri

  İthal bakıcıya seks tuzağı

  Süleyman KAYA/İSTANBUL
  10.10.2003 - 02:01 | Son Güncelleme:

  Bakıcılık yapmaları için Moldova'dan getirttikleri iki kadına zorla fuhuş yaptırdıkları iddia edilen 4'ü kadın 6 kişi gözaltına alındı.

  KİMLİĞİ açıklanmayan Moldovalı iki kadın, bir hafta önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne gelerek, kendilerine Göztepe'deki Soyak Sitesi'nde bir evde para karşılığı zorla fuhuş yaptırıldığını iddia ettiler. Yaşlı bir adama bakmaları için aylık 600 milyon lira karşılığında Cem Erdem ile anlaştıklarını söyleyen kadınlar, erkeklere pazarlanmak için götürüldükleri başka bir evden kaçtıklarını anlattılar.

  Kadınlar teşhis etti

  Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri kadınların kaçtığını söylediği eve baskın düzenledi. Anne-kız Deniz ve Şermin Verişoğlu ile Şennur Saka, Necdet Dacık gözaltına alındılar. Operasyonu derinleştiren polis, Kadıköy Kızıltoprak'ta oturan Erdem ile iki ay önce evlendikleri belirlenen Moldovalı Svetlana Alha'yı da yakaladı. Gözaltına alınan zanlılarla şikáyetçi iki kadın yüzleştirildi.

  Uluslararası insan ticareti

  Erdem'in, bir dönem Fenerbahçe'de kalecilik yapan babası Ahmet Necdet Erdem'e (92) bakmaları için eşi Svethana Alha ile birlikte Moldova'dan getirttikleri kadınları Deniz Verişoğlu ile Şermin Verişoğlu'nun evine bırakarak para karşılığı zorla fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla haklarında işlem yapıldı. Suçlamaları reddeden zanlılar, teşekkül oluşturmak suretiyle uluslararası insan ticareti yaptıkları iddiasıyla Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı'na gönderildiler.

  İki ay önce evlenmiş

  Bakıcılık yapacaksınız diye kandırılıp erkeklere pazarlanan iki Moldovalı kadını Türkiye'ye getirdiği öne sürülen Moldovalı Svetlana Alha'nın 2 ay önce Cem Erdem'le evlendiği belirlendi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı