GeriGündem İtfaiyenin ‘Parmak’ operasyonu...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İtfaiyenin ‘Parmak’ operasyonu...

İtfaiyenin ‘Parmak’ operasyonu...
refid:26858920 ilişkili resim dosyası

Bayrampaşa’da gece oynadığı metal halka parmağına sıkışan küçük Taha’nın yardımına itfaiye koştu.

İtfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışması sonucu 10 yaşındaki Taha Arda Erdem’in parmağına sıkışan halka çıkarıldı.

Bayrampaşa’da gecenin geç saatlerinde yaşanan olay, Erdem ailesini telaşlandırdı. Parmağına metal bir halka sıkışan Taha’yı hastaneye yetiştiren aile, doktorlar tarafından “tıbbi müdahale değil ifai” müdahale gerekir diyerek İstanbul İtfaiyesi’ne yönlendirildi.

İstanbul İtfaiyesi Fatih Grubu’na gelerek yardım isteyen Taha’nın parmağına sıkışan metal halka iki saatlik dikkatli bir çalışma sonrasında kesildi. Daha sonra hastanede kontrolden geçirilen Taha’nın parmağında sorun olmadığı bildirildi.

BAŞI BALKON DEMİRLERİNE SIKIŞAN 3 YAŞINDAKİ AZRAYI İTFAİYE KURTARDI

KIRIKKALE’de de, evlerinin üçüncü kat balkon demiri korkuluklarının arasına başı sıkışan 3 yaşındaki Azra Ayten’i itfaiye ekipleri kurtardı.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Jandarma Er Dursun Doğanay Caddesi’nde bulunan Güneşevler Blokları’nda oturan Ayten Ailesi’nin kızları 3 yaşındaki Azra Ayten balkondan aşağıda oyun oynayan çocukları izlemek istedi. Ancak minik Azra’nın başı, demir korkulukların arasına sıkıştı. Bu sırada mutfakta yemek yapan anne Orkide Ayten, kızının ağlama sesine koştu. Azra’nın başını sıkışan balkon demirlerinin arasından çıkartamayan anne ve komşuları polisi aradı. Olay yerine polisin yanı sıra sağlık ve itfaiye ekipleri de geldi.

Korkudan gözyaşlarını tutamayan minik Azra’yı yakınları teskin etmeye çalıştı. Sağlık ekiplerinin gözetimi altında itfaiye ekipleri demir korkulukların arasını genişleterek minik Azra’nın başını kurtarabildi.

Olaydan sonra anne Orkide Ayten, gözyaşları içinde çocuğunun kurtarılmasını sevincini yaşarken, "Çok korktuk, biz uğraştık ama çıkaramamıştık. Çok şükür kazasız atlattık" dedi. Azra, sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edildi. - Erhan GÖĞEM/ KIRIKKALE, (DHA)

İtfaiyenin ‘Parmak’ operasyonu...

.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle