Gündem Haberleri

  İtfaiyeciler eylemde

  Taner YENER/İSTANBUL, (DHA)
  16.12.2009 - 13:01 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin 3 önemli merkezinde eylemler var. İstanbul'da itfaiyeciler belediye önünde özlük hakları için eylem yaparken, Ankara'da TEKEL işçileri hükümet ve özelleştirme aleyhine pankart açarak eylemlerini sürdürüyor. Türk Ulaşım-Sen'in ise 16 TCDD çalışanının görevlerine iadesi amacıyla yaptığı iş bırakma eylemi nedeniyle çok sayıda sefer gerçekleştirilemiyor.

  EYLEMDEN FOTOĞRAFLAR

  TEKEL İŞÇİLERİNE BİBER GAZI

  DEMİRYOLU İŞÇİLERİNDEN EYLEM

  İTFAİYECİLERİ SUYLA DAĞITTILAR / WEB TV   

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan itfaiyecilere polis müdahale etti. Büyük izdihamın yaşadığı eylemde polis itfaiyecilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ediyor.

  Yeni yılda sözleşmeleri sona erecek olan itfaiyeciler, Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yürümek istedi. Polis, itfaiyecileri tazyikli su ve biber gazı sıkarak durdurdu.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Bağlı Bimtaş A.Ş.’deki sözleşmeli bitecek olan itfaiyeciden bazıları bugün saat 11.00 sıralarında Fatih İtfaiye Grup Başkanlığı'nın önündeki Fatih Anıt Park'ta toplanmaya başladı. Toplananların sayısı  saat 11.30'da 500'ü buldu. Sözleşmesi bitecek olan 930 itfaiyeciye destek veren Türk-İş'e bağlı sendikaların temsilcileri de göstericiler arasında yer aldı. İtfaiyeciler tepkilerini dile getirdi. Onarımı süren Fatih İtfaiye Grup Başkanlığı'ndaki itfaiyeciler gösteri yapan meslektaşlarına alkışlarla destek verdi.

  Büyükşehir Belediyesi'ne yürümek isteyenler polis engeli ile karşılaştı. Polis, yürüyüşe izin verilmeyeceği konusunda grubu ısrarla uyardı. Yürümek isteyen itfaiyecilerin önü Çevik Kuvvet barikatıyla kesildi. İtfaiyeciler isteklerinde direndi. Bunun üzerine polis tazyikli su ve biber gazı sıktı. Bu yüzden kısa bir süre arbede yaşandı. Bazı sendika temsilcileri hafif şekilde yaralandı. Yaralananlar arasında Türk-İş Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak’ın da bulunduğu açıklandı.

  Polis olaydan sonra itfaiyecilerin yürümesine izin verdi. Büyükşehir Belediyesi önüne gelen gösterciler burada basın açıklaması yaptı.


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı