Gündem Haberleri

  İtalya'da grup seks yapan papaz tutuklandı

  ROMA (A.A)
  23.01.2006 - 15:19 | Son Güncelleme:

  İtalya'nın güneyindeki Cosenza kentinde 69 yaşındaki papaz, cinsel taciz ve tecavüz nedeniyle bugün gözaltına alınarak cezaevine yerleştirildi.

  Françeskocular (Fransiskenler) tarikatına bağlı olan ve uzun yıllar Afrika'da misyonerlik faaliyetleriyle tanınan Rahip Francesco Bisceglia, hem şahsen, hem de grup halinde bir rahibeye tecavüz etmekle suçlanıyor. Mağdur rahibenin geçen aylarda Cozensa Savcılığı'na yaptığı suç duyurusu, taciz ve tecavüz eyleminin faillerinin cezaevine gönderilmesiyle sonuçlandı.

  Cosenza Mahkemesi Ön Soruşturma Yargıcı Giusy Ferruci'nin imzaladığı ihtiyati tutuklama emriyle bugün harekete geçen güvenlik birimleri, Rahip Bisceglia'nın yardımcısı olan 39 yaşındaki Antonio Gaudio'yu da aynı suçlamalar nedeniyle tutuklayarak, Cosenza Cezaevi'ne sevk etti.

  Cumhuriyet Savcısı Claudio Currelli ve güvenlik birimlerinin, Rahip Bisceglia ve yardımcısı Gaudio'yla birlikte, toplu tecavüz eylemine karışmış olan diğer sanıkları tespit etme çalışmalarının ise halen sürdüğü açıklandı. Yargı kaynaklarından edinilen bilgilere göre, taciz ve tecavüz suçları, Cosenza'da Françeskocular tarikatına ait bir manastırda gerçekleşti. Rahibenin suç duyurusu üzerine harekete geçen savcılık birimlerinin, sanıkların telefon konuşmalarını dinlemek suretiyle de suçların işlendiğini teyit ettiği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı