Gündem Haberleri

  İt ürür kervan yürür

  Süleyman DEMİRKAN
  25.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ’ın sözlerine yanıt, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’dan geldi. Vural, AK Parti’nin etnik bölücülerle birlikte yürüdüğünü öne sürerek, “AKP’nin olduğu gibi Grup Başkanvekili Bozdağ’ın da sermayesi yalandır. İt ürür kervan yürür. Bana Genel Başkanını söyle, sana düzeyini söyleyeyim Kılavuzu Tayyip Erdoğan olanın seviyesi bu olur” dedi.

  Oktay Vural, şunları söyledi:

  Bunlar münafık

  Türkiye bir hukuk devleti. Bozdağ, tahrifatla demagoji yapıyor. İnancı hortumlayanlar, bu süreçleri de çarpıtmaktan çekinmiyorlar. Bunlar münafık, ikiyüzlü siyasetçi. 1 Aralık 1999’da, teröristbaşının AİHM’ye yaptığı başvuru neticelenene kadar, idam dosyasının bekletilmesi, sonra TBMM’ye sevk edilmesi kararlaştırılıyor. Metinde, idam kararının ertelenmesine ilişkin AİHM’nin ihtiyati tedbir kararı değerlendiriliyor, hukuka saygı çerçevesinde, süreç tamamlandığında TBMM’ye gönderileceği vurgulanıyor. Ne var bunda?

  Abdullah Gül de bakandı

  MHP’nin muhalefetine rağmen, o dönemde Meclis’te bulunan 41 AKP’nin de ‘Evet’ oyuyla kaldırıldı. AİHM’ye bireysel başvuru hakkının kabulünün altında Tansu Çiller’in, Necmettin Erbakan’ın imzaları var. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de o gün bakandı. Bozdağ’ın kendi siyaset anlayışının desteği ve imzası var.

  Sifonu çekmediler

  AKP, bu suçlamalara neden ihtiyaç duydu? Teröristbaşını muhatap almalarını mazur göstermek için mi, MHP’yi suçluyorlar. İktidarsın, ne yapacaksan, mertçe halka anlat. AKP, kendi suçluluğunu örtmek için, karanlıkta ıslık çalıyor. Başbakan ABD’ye elçiler gönderip, ‘Sifonu çekmeyin bu adamı kullanın’ ricasında bulunmuştu. Nasıl ve kimlerce kullanıldığı görülüyor. Cumhuriyet düşmanı bu zihniyete karşı, herkesi tavır almaya çağırıyoruz.

  Şandır: Ciddiye almıyoruz

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştükten sonra Bozdağ’ın suçlamalarını değerlendiren MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ise, “Sayın Bekir Bozdağ’ı ciddiye almıyoruz. Sahibinin sesinin bozbulanık beyanları. Bu içine düşülen ihanet çukurunun çırpınışları, suçüstü yakalanmanın telaşıdır. Haddi olmayan bir şekilde Devlet Bey’e çamur atıyor.” Şandır, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetinin reddedilmesi için de “İhanetin tartışması olmaz. Bu toplumun etnik temelde çatışarak ayrışmasını savunan Cumhurbaşkanı da olsa tavrımızı koyarız. Bu siyaset değil, ‘milli duruş’ meselesi” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı