Gündem Haberleri

  İsyan halindeyim nöbet tutuyorum

  Sefa KAPLAN
  25.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ünlü şair İsmet Özel, genel başkanlığını yaptığı İstiklál Marşı Derneği’nin geçen hafta düzenlenen toplantısında, isim vermeden AKP iktidarını eleştirdi ve Türkiye’nin vahim bir durumda olduğunu savundu.

  Kimilerinin Türkiye’nin varlığının tehdit altında olduğu gerçeğini kabul etmediğini belirten Özel, İstiklál Marşı Derneği’ni kurmalarının gerisinde de buna benzer aymazlıkların yattığını vurguladı ve şunları söyledi:

  "Biz Türkiye’nin varlığını niçin idame ettirmek istiyoruz? Türkiye’nin varlığı tehlikede değildir diyenler var. Biz İstiklál Marşı Derneği’ni Türkiye’nin varlığının tehlikede olduğu görüşüne sahip olduğumuz için kurduk."

  Nöbeti terk etmem

  Türkiye’nin durumunu iyi göstermek isteyenlerin, aslında Türkiye’nin kötü durumda olduğunu en iyi bilenler olduğunu savunan İsmet Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Eğer birisi size Türkiye’nin durumu göründüğü kadar kötü değil diyorsa, o adam Türkiye’nin durumunun sizin bildiğinizden daha kötü olduğunu biliyordur. Her kim size Türkiye’nin durumu pek o kadar da kötü değil dediyse o adam bile isteye ve bir hesap gereği bu yalanı söylüyordur. Neden? Çünkü bu adam Türklükle Müslümanlığın ayrılması halinde gayr-ı Türk ve gayr-ı Müslim her kim varsa onun kazançlı çıkacağını bilen bir kişidir."

  Konuşmasının son bölümünde, İsmet Özel okurlarının bile kendisini yeteri kadar ciddiye alarak İstiklál Marşı Derneği’ne üye olmadığını hatırlatan Amentü şairi, sözlerin işöyle noktaladı:

  "Ben İstiklál Marşı Derneği genel başkanıyım. Ne birinin ustasıyım ne birinin üstadıyım. İstiklál Marşı Derneği’ne üye olanlar elbette benim yazdıklarımla münasebettar insanlar, yani bunda yadırganacak bir şey yok. Fakat benim yazdıklarımla münasebettar olmaları değil onları İstiklál Marşı Derneği üyesi yapan. İstiklál Marşı’nın başına gelenlerin isyanı gerektiren bir şey olduğunu anlamalarıdır. Tabii ki benim laflarımın bir katalizör vazifesi var ama bir insan İstiklál Marşı Derneği üyesi olmaya, İstiklál Marşı’nın başına gelenlerin bir haksızlık olduğuna inanmak sebebiyle karar verir. Vermiştir. Eğer İsmet Özel okurları İstiklál Marşı Derneği üyesi olacak olsalardı şöyle ortalama en az 3000(üç bin) üyemizin olması lazımdı. En az. Böyle bir şey yok. Bütün mesele İstiklál Marşı’na yapılan haksızlığın bir isyana sebep olmasıdır. Biz o bakımdan isyan halinde insanlarız. Ben kimsenin ustası, üstadı olmadığımı söyledim. Peki ne yapıyorum? Elbet bir şey yapıyorum. Bekçilik, nöbetçilik yapıyorum. Benim İstiklál Marşı Derneği genel başkanlığı yapmamın sebebi nöbet yerimi terk edemeyişim dolayısıyladır. Yoksa burada dikilip durmanın çok da meraklısı değilim. Ama nöbet yerimi de İstiklál Marşı’na haksızlık yapanlardan birine bırakmayacağım."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı