GeriGündem İsyan ettiren olayla ilgili peş peşe açıklamalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsyan ettiren olayla ilgili peş peşe açıklamalar

İsyan ettiren olayla ilgili peş peşe açıklamalar

Trabzon Valiliği, kentte meydana gelen taciz olayının failinin tutuklandığını bildirdi. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı da her daim Trabzon halkının huzur ve güvenliği için çalışmaya devam edileceğini vurguladı.

Ortahisar ilçesinde küçük yaşta kız çocuğunun cinsel tacize uğraması olayıyla ilgili olarak Trabzon Valiliği resmi Twitter adresinden yapılan açıklamada, olayın failinin tutuklandığı belirtildi.

Açıklamada, "İlimiz Ortahisar ilçesinde meydana gelen taciz olayının faili adli makamlarca tutuklanmış, iş akdi çalıştığı belediye tarafından feshedilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur." ifadeleri yer aldı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Başsavcılığın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Ortahisar ilçesinde 29 Ekim'de meydana gelen kız çocuğuna yönelik cinsel istismar olayı ile ilgili bazı basın ve yayın organlarında çıkan haberlerde gözaltına alınan şüphelinin serbest bırakıldığı, internette yayınlanan görüntüler ve sosyal medyadaki tepkiler üzerine yeniden yakalama kararı çıkarıldığı şeklindeki ifadelere yer verildiği belirtildi.

Olay mahallini gören iş yeri kamerasından elde edilen görüntülerin Başsavcılığa ulaşması üzerine, henüz olay habere konu olmadan 30 Ekim'de şüphelinin gözaltına alınması talimatı verildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

GÖRÜNTÜ VURGUSU

"Sonrasında şüpheli şahsın Trabzon Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alınması sağlanmıştır. Bilahare şüpheli, 31 Ekim günü cinsel istismar suçundan tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna konulmuştur. Dolayısıyla, sosyal medyada yayınlanan olaya ilişkin görüntülerin, Cumhuriyet Savcısı tarafından izlenmesine rağmen, şüphelinin serbest bırakılması söz konusu değildir. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı her daim Trabzon halkının huzur ve güvenliği için çalışmaya devam edecektir."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

Son 24 saatte ne oldu? (31.10.2018-2)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle