Gündem Haberleri

  İsyan ediyorum

  Hürriyet Haber
  07.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Her haksızlığın bir isyanı olsa da, bu haykırışımın bir faydası olamayacağı bilincindeyim. 6 yıl önce yine bu sayfalardan okurlarımın yaşlı gözlerle kalplerine gömdüğü, yaptığı iyilik karşılığı işkenceyle öldürülen biricik oğlum Erdim ve katledilmek istenilen insan hakları adına feryat ediyor, Sn. Cumhurbaşkanım, Başbakanım, hükümet üyelerim ve parlamenterler işitsin istiyorum.

  İnsan ve hayvan hakları için yıllarca konuşulup yazılan fantezilerin ötesinde, gerçek haksızlığa uğramış evladını, eşini, kardeşini uğursuza yitirmiş mağdur aileler adına isyan ediyorum.

  Ülkemiz siyasetine teslim edilmek istenilen adaletine, gönlü kırık hukukuna sığınarak, bir eli yağda bir eli balda hapishaneye özel kuaförünü getirip, dışarısı için süslenen oğlumun idam mahkûmlarını, işleyecekleri yeni cinayetlere yolcu edecek af valizlerini toparlayan, Adalet Bakanlığı'na sesleniyorum.

  48 BIÇAK DARBESİ

  Hiç tanımadığı bir cani tarafından 48 bıçak darbesiyle öldürülen 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Çerkez güzeli Nemit'in 26 yıl hapisliğine mahkûm edilmiş katilinin, aftan salınmasına ferman verecek siyasileri, ellerini önce kalplerinin üzerine koyup sevgili evlatlarını da akıllarından geçirdikten sonra havaya kaldırsınlar istiyorum. Devlete karşı işlenen suçlar af kapsamı dışında tutularak, insan haklarını ayaklar altına alıp afla gelecek toplumsal barıştan söz edilmesine karşı çıkıyorum.

  Rahşan Hanımefendi'nin duygusal af önerisini körükleyip, şimdi suskun kalıp, kalemlerini bir türlü bulamayan, ekranlarda ise sesi kısılan medya mensubu dostlarımı acılı mağdur aileler adına şefkáte davet ediyorum.

  Sn. Mesut Yılmaz ‘‘affı içime sindiremiyorum, ama yan cebime koy anlamında, yüz kızartıcı suçlar af kapsamı dışında kalacak’’ derken, canilerin gaspçıların yüz ağartıcı suçlarından dolayı mı af edileceklerini kendisine soruyorum.

  Şeriat kuralları vaadi ile meclise gelen, ‘‘kul hakkının Tanrı katında da affı olmaz’’ fetvaları veren Fazilet Partililere, Erbakan'ın affı bu dini değerlerin üzerinde bir farz zekatı mıdır diye soruyorum.

  SİYASİLERİ DE VURACAK

  Dışarıya salınacak işsiz güçsüz, geçinecek dermanı bulamayan mahkûmların bolluğunda, insanların özgürce dolaşamayacağı bir ülkede, can ve mal emniyetinin tükenişine seyirci kalacak siyasilere, bu yangının bir gün kendi bacalarını da saracağını istemeyerek hatırlatmak istiyorum.

  Aldığım yüzlerce mağdur aile mektuplarından esinlenip isyan bayrağını çekmekle kendimi görevlendirdim. Bu yazdıklarım haksızca öldürülen insanların ruhlarına armağan olsun isterim. Cumhuriyet tarihimize bir kara leke olarak bulaşacak olan bu yasaya, sessiz toplumun hukukçu lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer'in göstereceği tepki son umudumuzdur. Şayet zat-ı alilerinden de tokadı yersek, sığınacağımız mekán sadece Tanrı'nın kutsal bir katı olacaktır. Sesimiz kesilse de, dayanılmaz acılarımızın hesabı, bugün olmasa bile bir gün yukarıdan sorulacaktır.

  Acılı baba Metin SERTOĞLU yazdı

  Müzisyen oğlu 23 yaşındaki Erdim Sertoğlu, otomobiline aldığı iki otostopçu tarafından öldürüldü. Sanıklar, idama ve 47'şer yıl hapse çarptırıldı. Dosyaları Meclis'te bekliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı