Gündem Haberleri

  İstinat duvarı çöktü, apartmanda korku başladı

  Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  01.02.2006 - 11:56 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'nin Gölcük İlçesi’ne bağlı Halıdere Beldesi’ndeki Kahvecioğlu Sitesi önünde bir hafta istinat duvarının çökmesiyle apartman sakinleri korku içerisinde yaşamaya başladı. Yağış oldukça çökme meydana geldiğini belirten site sakinleri tehlike yaratan çökme ile ilgili yetkililerden biran önce yardım beklediklerini söyledi.

  Halıdere Beledesi Körfez Mahallesi’nde 52 dairelik Kahvecioğlu Sitesi ile İhsaniye Belediye Başkanı Ahmet Levent’in inşaat halindeki binaların arasında kalan ve 1 hafta önce yağışlarda çöken yaklaşık 15 metre uzunluğundaki istinat duvarı, apartman sakinleri için büyük tehlike yarattı. Çökmenin olduğu yerden çocuklarının okula gittiğini belirten apartman sakinlerinden 46 yaşındaki Kıymet Özbalıkçı, “Çökmenin üzerinden bir hafta geçmesine rağmen yetkililer sadece çöken bölge çevresine bant çekti.

  Çöken bölge apartman girişi önünde. Sürekli orayı kullanıyoruz. Özellikle çocuklarımız için çok korkuyoruz” diyerek endişelerini dile getirdi.

  Yetkililerin biran önce müdahelede bulunmaları gerektiğini söyleyen apartman sakinlerinden 50 yaşındaki Ahmet Akgün, “Bir dahaki yağışta bir çökme daha meydana gelirse ölümlere yol açabilir. Bir an önce yetkililerin bizlere sahip çıkarak bu sorunu çözmelerini istiyoruz” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı