GeriGündem İstiklal Marşımız ve Esrarı Derneği'nden İhsanoğlu'na tepki
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstiklal Marşımız ve Esrarı Derneği'nden İhsanoğlu'na tepki

İstiklal Marşımız ve Esrarı Derneği, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na tepki gösterdi.

İstiklal Marşımız ve Esrarı Derneği Başkanı Hüseyin Özdemir, kentteki bir kafede yaptığı basın toplantısında, İhsanoğlu'nun okuduğu dörtlüğün İstiklal Marşı'nın bir parçası olduğunu bilmeyen bir cumhurbaşkanı adayını kabullenmelerinin mümkün olmadığını söyledi.


"İstiklal Marşı'mızın zahiri sıfatlarını bilmeyenden batıni sıfatlarını bilmesini asla beklemiyoruz" diyen Özdemir, bu durumda İhsanoğlu'nun Türklüğe, İslam'a ve millete ne getireceği veya vereceğini merak etmediklerini ifade etti.


İhsanoğlu'nun Türkiye'yi temsil edemeyeceğini düşündüklerini dile getiren Özdemir, "İstiklal Marşı'mızın ezberini bilmeyenden, esrarı ve ruhunu bilmesini asla bekleyemeyiz. İstiklal Marşı'mızın özünü anlamayan, milletimizin haline maneviyatına nasıl sahip çıkar, nasıl temsil ve başkanlık eder" dedi.


Konu cumhurbaşkanlığı adaylığı olunca yaşananların mazur görülemeyeceğini vurgulayan Özdemir, yaşananları "esef ve şiddetle" kınadıklarını kaydetti.


Gösterdikleri tepkinin cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde başka bir adaya destek anlamı taşımadığına dikkati çeken Özdemir, "Bu siyasi bir olay değildir. Milli bir olay olduğu için tepki veriyoruz" diye konuştu.


Özdemir, 3 yıl önce kurulan derneklerinin bine yakın üyesi bulunduğunu sözlerine ekledi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle