Gündem Haberleri

  İstiklal Marşı Kültür Bakanlığı'nın sitesinde

  A.A
  02.02.2011 - 13:19 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile Devlet Çoksesli Korosu'nun birlikte seslendirdiği İstiklal Marşı kaydı, Kültür ve Turizm Bakanlığının internet sitesinde yayımlanmaya başladı.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında kamulaştırılan milli marşın kusursuz söylenmesinde bazı güçlükler yaşandığını dikkate alan Bakanlık, önemli bir hizmeti uygulamaya koydu.

  Bu kapsamda, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, kendisine bağlı sanat kurumlarından CSO ile Devlet Çoksesli Korosu'nun birlikte seslendirdiği İstiklal Marşı kaydını Bakanlığın “www.kultur.gov.tr”, Genel Müdürlüğün “wwww.guzelsanatlar.gov.tr” adreslerinden yayımlanmaya başladı.

  Genel Müdürlüğün web sitesinden indirilebilen İstiklal Marşı, kullanım kolaylığı sağlaması açısından dört farklı biçimde seslendirilerek kaydedildi.

  2011 yılının “Mehmet Akif Ersoy” yılı ilan edilmesiyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürürlüğe konulan bir dizi etkinliğin ilki olan hizmetin, toplumun, Milli Marşı doğru ve temiz söyleyebilmesine katkıda bulunması amaçlanıyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı