Gündem Haberleri

  İstihbarat çok iyiydi hani

  Şükrü KÜÇÜKŞAHİN
  04.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, medyanın şehit haberlerini vermemesinin gerçeği değiştirmediğini belirterek, Başbakan Erdoğan’ı, TBMM’ye gelmemenin faturasını ödemekle suçladı.

  Kılıçdaroğlu, Hürriyet’e şu değerlendirmeleri yaptı:

  Meclis’i reddettiler

  Biz eleştirdiğimiz için tek hedefleri CHP. Ne yaptı CHP? ‘Terörle böyle mücadele edilmez. ‘Meclis’i toplayalım, adam gibi konuşalım’ dedik. Kim reddetti? AKP. Meclis’e gelmemenin ağır faturası altında ezilmiş durumda.

  Başbakan bilmiyor

  Başbakan’ın, Bakan’ın orada ne olduğundan haberi var mı? Samimi söylüyorum yok. Esad’a kızacağına önce kendisine kızsın. İran’a kızacağına kendisini sorgulasın. Bu ülkelerle Türkiye’nin sorunu yoktu. Niye savaş noktasına geldik? Her açıdan kendisini sorgulamalı.

  Gerçek değişmiyor

  Başbakan’ın eleştiriye tahammülü yok. AKP şu anda Türkiye’yi yönetemiyor. Olaylar oluyor, Başbakan’da ses yok. Peki ne zaman ses çıkıyor? CHP’ye saldırmak istediği zaman. Ama işte 10 şehit. Medyaya da yazdırmıyorsun; ama bu 10 şehit gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Kimi kandırıyorsun? Sanki Türkiye güllük gülistanlık, işleri güçleri CHP’yi eleştiriyorlar.

  Yalnızlaşan ülke

  Türkiye bu iktidarla gidemez, yoksa ülke daha da karanlık noktaya taşınır. Batının egemen güçlerinin taşeronluğunu yapmak bize yakışmıyor dedik eleştirdiler. Sonuçta Türkiye, bölgesinde yalnızlaşan, Orta Doğu’da sesi dinlenmeyen bir ülke oldu.

  Korkuya teslim nokta

  Hani güvenlik güçleri her şeye hâkimdi, istihbarat çok iyiydi? Bunu sormayacak mıyız? Türkiye’yi korkuya teslim eder noktaya getirdiler. Demokrasiden uzaklaşır, otoriter rejimlere yönelirseniz sonuç böyle olur. Yol haritası gönderdik, ahlaki olmadığını söyledi... Olur mu bu?

  En büyük hatası

  Bunlar iktidar olamıyorlar, bunun için muktedir olmak gerek. Ancak muktedir olmak için de demokrasiye, hukuka inanmaları gerek. Bunlar bu değerlere inanmıyorlar. Zulmetmeyi demokrasi ve hukuk diye görüyorlar. En büyük hatalarından biri de bu.

  Dinçer de çapsız adam

  Bir Milli Eğitim Bakanı çıkar da, “66 aya PKK karşı” der mi, Allah aşkına. Bu kadar çapsız bir adamı getirip bu koltuğa oturtursanız böyle olur. Başarısızlıklarını nasıl örtecekler; böyle örtecekler. PKK ile halkı korkutacaklar. O noktaya geldiler.  Başbakan, çocuğuna rapor alanı ihanet ve çocuğunu geri zekalı kabul etmekle suçluyor. Bunu söyleyen bir siyaset adamının aklından şüphe ederim. Anne-babanın çocuğunu koruma refleksini siz geri zekalılık diye nasıl nitelersiniz?

  20 gün sonra buluştu

  İstihbarat çok iyiydi hani

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile görüştü. Aygün’ün PKK’lılar tarafından kaçırılmasından 20 gün sonra CHP genel merkezinde başbaşa görüşme yarım saat sürdü. Aygün, dün Twitter mesajında, “Anket yaptırdım halk inanmıyor” diyen Başbakan Erdoğan’a yanıt verdi. Aygün,  “Merak ediyorum, Hakkâri il başkanın ‘PKK’lı’ mı, yoksa ‘gönüllü’ mü gitti? Ona da anket yaptıracak mısın?” diye sordu.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı