Gündem Haberleri

  İstifalar dünya gündeminde

  Hürriyet Planet
  21.05.2011 - 14:24 | Son Güncelleme:

  Yabancı ajanslar, MHP’de yaşanan istifa dalgasının hızına ayak uyduramadı. Reuters haber ajansı gelişmeleri, "Seçim öncesinde gelen istifalar Türkiye’nin merkez sağ partisini derinden sarstı" başlığıyla geçtiği haberinde, partideki istifaları 5 kişi olarak gösterirken, MHP’den istifa eden milletvekillerinin sayısı altıya ulaştı.

  Reuters’ın geçtiği haberde, Türkiye’nin merkez sağ partisi MHP’den beş milletvekilinin istifa ettiği ve bu gelişmelerin gelecek ayki seçimler öncesinde partinin hazırlıklarını kaosa sürüklediği ifade edildi.

    

  Bunun, 12 Haziran’daki seçimler öncesinde partideki ikinci istifa dalgası olduğunu belirten Reuters, MHP’nin parlamentodaki yerini korumak için yüzde 10 barajını geçip geçemeyeceği konusunun belirsiz olduğu ifade edildi.

   

  MHP’deki istifa dalgasının, partinin üst düzey yetkililerinin romantik kaçamaklarını gizlice kameraya alan bir sitenin, bu görüntüleri yayınlamasının ardından geldiğine de dikkat çekildi.

   

  Son istifalarla birlikte, video skandalının ardından MHP’den istifa eden üye sayısının dokuza çıktığı belirtilirken, bugünkü son istifayla birlikte aslında bu sayı ona yükseldi.

   

  Videoları yayınlayan ilgili internet sitesi, Devlet Bahçeli’nin 18 Mayıs’a kadar istifa etmemesi durumunda, ellerindeki görüntüleri yayınlayacakları yönünde tehditlerde bulunmuştu. Ancak Devlet Bahçeli istifa etmedi.

   

  Reuters haber ajansı, bu sitenin arkasında kimin olduğunun belli olmadığını belirtti.

   

  MHP’de bugün Başkan Yardımcılarından Deniz Bölükbaşı, Osman Çakır, Ümit Şafak, Mehmet Ekici ile MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak görevinden istifa etti.

   

  AP: MHP’DE VİDEO SKANDALI

   

  AP haber ajansı ise yaşanan gelişmeleri "MHP’de video skandalı" başlığıyla verirken, Türkiye’nin muhalefet partilerinden Milliyetçi Hareket Partisi’nden altı üst düzey politikacının, 12 Haziran’daki seçimleri etkileme ihtimali yüksek olan seks videosu skandalının ardından görevinden istifa ettiğini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı