Gündem Haberleri

  Zabıta memurunu döverek bayıltmıştı! İşte o müdürün yerine atanan isim...

  Fatma AKSU/İSTANBUL
  26.12.2017 - 09:53 | Son Güncelleme:

  Emrindeki zabıta memuru Kenan Fidan'a tokat atarken görüntülerinin yayınlanmasının ardından görevden uzaklaştırılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta daire Başkanı Tayfun Karali’nin yerine İBB Avrupa Yakası Zabıta Müdürü İbrahim Köse vekaleten atandı.

  Karali'nin yerine Köse'nin atanması, belediyenin kurumsal künyesine işlendi ve Köse görevine başladı.

  İbrahim Köse kimdir?

  1969 Rize doğumlu İbrahim Köse, 1995’te zabıta memuru olarak göreve başladı. 1999 - 2005 tarihleri arasında çeşitli amirliklerde zabıta komiser yardımcısı olarak görev yaptı. 2005 - 2006 tarihleri arasında Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğünde Zabıta Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken 2006’ta zabıta komiserliğine terfi etti. 2006 - 2009 tarihleri arasında Anadolu Yakası Zabıta Müdürü olarak görev yaptı. Zabıta Tedbir Müdürlüğünde Zabıta Komiseri ve Zabıta Destek Hizmetleri Müdürü görevlerinde bulunan Köse, 2014 tarihinden itibaren Avrupa Yakası Zabıta Müdürü olarak görev yapmakta. Köse Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu, evli ve 3 çocuk babası...

  İBB Zabıta Daire Başkanlığı makamı, eski Daire Başkanı Tayfun Karali'nin bir memuru tokatlamasının ardından İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarafından görevden uzaklaştırılmasıyla boşalmıştı.

  Uysal, resmi sosyal hesabında yaptığı açıklamada, "Zabıta kardeşimize yapılan çirkin muamele nedeniyle Zabıta Daire Başkanı'nı görevden uzaklaştırdım ve hakkında soruşturma başlattım." ifadelerini kullanmıştı.

  Zabıta Daire Başkanı'ndan bayıltan dayak!İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, kızdığı zabıta memuruna, bütün arkadaşlarının gözü önünde önce bağırıp çağırdı, ardından da dövdü. O zabıta ise ekmek parasını kaybetmemek için bu şiddet karşısında sadece hazır olda bekledi, hakarete de dayağa da sabretmeye çalıştı. Ama dayanamadı, bir süre sonra yığılıp kaldı. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal gece yarısından sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada, olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirterek Zabıta Daire Başkanı Karali'nin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

  Zabıta Daire Başkanından bayıltan dayakZabıta Daire Başkanı'ndan bayıltan dayak!

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı