Gündem Haberleri

  İşte yeni Hababam

  Hürriyet Haber
  12.10.2003 - 01:53 | Son Güncelleme:

  Önümüzdeki günlerde çekimlerine başlanacak olan ‘‘Hababam Sınıfı-Forevır’’ın çekirdek kadrosu, filmin yapımcılığını üstlenen Ferdi Eğilmez'in sahibi olduğu Arzu Film ofisinde buluştu. Zeki Alasya, Halit Akçatepe, Hülya Koçyiğit, M. Ali Erbil, M. Ali Alabora, Melih Ekener ve yönetmen Kartal Tibet, çok heyecanlı olduklarını söylediler.

  Hababam Sınıfı serisinin yaratıcılarından Ertem Eğilmez'in kurduğu, bugün oğlu Ferdi Eğilmez'in başında olduğu Arzu Film'in ofisinde buluşan ‘‘Hababam-Forevır’’ ekibi, hazırlıklarla ilgi bilgi aldı. Çetin Çiftçioğlu, Bülent Kayabaş, Zihni Göktay, Sümer Tilmaç, Nejat Birecik, Peker Açıkalın ve birçok genç oyuncunun da rol alacağı yeni filmin konusu şöyle:

  Filmin konusu

  2003 yılında Özel Çamlıca Lisesi hálá eğitim ve öğretime devam etmektedir. Sahibi Muharrem Gürses vefat ettiği için okul, oğlu Bedri Gürses (Mehmet Ali Erbil) tarafından işletilmektedir. Bu arada okuldaki gelenek devam etmektedir. Öğretmenler Hababam Sınıfı'ndaki öğrencilerin oyunlarından yılmış, kaçacak yer arar hale gelmiştir. Bunu fırsat bilen ‘‘Deli Bedri’’ lakaplı okul sahibi, okulu kat karşılığı müteahhide satıp yerine plaza yapılmasını düşünür. Bundan haberdar olan okul müdiresi Fatoş Hoca (Hülya Koçyiğit), Hababam Sınıfı ile mücadele edebilmek için eski Hababam Sınıfı öğrencilerinden yardım ister.

  Eski ‘‘Hababam Sınıfı’’ serilerinde oynamayan Hülya Koçyiğit, yeni filmde ‘‘Fatoş Müdire’’ olarak kamera karşısına geçecek. Koçyiğit, bu eserin bir klasik olduğunu, bugünün nesline de yeni versiyonuyla anlatılması gerektiğini söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı