Gündem Haberleri

  İşte son fotoğraf

  Hürriyet Haber
  09.10.2007 - 10:31 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK'nın şehit ettiği 13 askerin operasyona gitmeden önce çekilmiş topluca fotoğrafı yürekleri burktu. İşte bağrından teröre 13 yiğidi şehit veren birliğin topluca son fotoğrafı.

  13 kahraman şehidimiz / Fotoanaliz

  İŞTE ŞEHİTLERİN VE ACILI AİLELERİN FOTOĞRAFLARI...

  İşte son fotoğraf

  Fotoğraf Yeni Şafak Gazetesi'nden alınmıştır.

  ŞEHİT KOMANDO ÇAVUŞ GÜZEL DENİZLİ'DE UĞURLANDI
         
  Denizli Yeni Cami'de düzenlenen törene, şehit Komando Çavuş Güzel'in  ailesi, yakınları, Vali Hasan Canpolat, 11. Motorlu Piyade Tugay  Komutanı Tuğgeneral Ergüder Toptaş, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemlı  Albay Cemal Temizöz siyasi partilerin temsilcileri, Denizli Belediye  Başkanı Nihat Zeybekci, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet  Fazıl Ardıç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Güzel'in cenazesinin 11. Motorlu Tugay Komutanlığı Asker Hastanesinden  törenin yapıldığı Yeni Cami'ye getirilmesiyle ailesi ve yakınları  gözyaşına boğuldu.
  Şehit askerin acılı annesi Ayşe Güzel, oğulları Mehmet ve Muhammet  Güzel'in kolunda geldiği törende ayakta durmakta güçlük çekti. Şehidin  ağabeyi Mehmet Güzel, annesini teskin etmeye çalışarak, “Ağlama anne  bugün Bayram'ın düğün günü” dedi.
  Şehit Güzel'in babası Nevzat Güzel, tören alanında Denizlililerin  alkışlarıyla karşılandı.

  Yeni Cami'de yoğun bir kalabalıkla gerçekleşen cenaze töreni, Denizli  Müftüsü Mehmet Köse'nin kıldırdığı cenaze namazıyla sona erdi.

  Namazın ardından, şehidin cenazesi bir süre top arabasında taşındı. Bu  sırada törene katılan vatandaşlar, terör örgütü aleyhine slogan attı.  Güzel'in cenazesinin top arabası üzerinde geçişi sırasında vatandaşların  göz yaşlarına hakim olamadıkları gözlendi.

  Şehit Komanda Çavuş Bayram Güzel'in cenazesi, Denizli'de düzenlenen  törenin ardından, toprağa verilmek üzere merkeze bağlı Kurtluca köyüne  götürüldü.

  ŞEHİT PİYADE ÇAVUŞ SEYFİ ALTUNTAŞ, SAMSUN'DA TOPRAĞA VERİLDİ
         
  Samsun'a dün özel bir uçakla getirilen Seyfi Altuntaş'ın cenazesi,  Samsun'daki Asker Hastanesinden alınarak Ayvacık ilçesinde götürüldü.

  Yunus Emre Mahallesi'ndeki evine götürülen şehit piyade çavuş  Altuntaş'ın cenazesi, daha sonra tören için Yeşil Cami'ye getirildi.
  Cenazenin camiye getirilmesi sırasında gruptakilerce, terör örgütü  aleyhine slogan atıldı. Şehit piyade çavuşun aile fertleri, yakınları  tarafından teskin edildi.
  Şehit piyade çavuş Altuntaş'ın babası Mehteş ile kız kardeşi Selime  Altuntaş'ın güçlükle ayakta durdukları gözlendi. Altuntaş'ın annesini  yıllar önce kaybettiği öğrenildi.
  Samsun Valisi Hasan Güzeloğlu, törende yaptığı konuşmada, şehit piyade  çavuşun arkadaşlarıyla birlikte vatan uğruna hayatını kaybettiğini  belirterek, “Şehitlerin manevi varlığında onların vatan yaptığı bu  kutsal topraklar bölünmez, bölünmeyecek” dedi.

  Daha sonra kılınan namazının ardından şehit piyade çavuşun cenazesi  Yunus Emre Mahallesi Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.
  Törene, Amasya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Küçükayan ile  çeşitli kuruluşların temsilcileri de katıldı.

  ŞEHİT MEHMET COŞKUN İÇİN GAZİANTEP'TE TÖREN

  Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarının  düzenlediği saldırıda şehit düşen 13 askerden Er Mehmet Coşkun  için, Gaziantep Ulu Cami'de tören düzenlendi.

  Törene, Şehit Er Mehmet Coşkun'un ailesi ve yakınları ile Gaziantep  Valisi Süleyman Kamçı, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan  Karakuş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Önder Büdeyri ile  Gaziantep milletvekilleri Özlem Müftüoğlu, Mehmet Erdoğan, Yaşar Ağyüz  ile askeri ve idari erkan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri,  sanayiciler ve iş adamları, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar  katıldı.

  Er Mehmet Coşkun'un cenazesini karşılamak için, Ulu Cami girişinde tören  mangası hazırlandı. Şehit Mehmet Coşkun'un büyük annesi İslim Coşkun ve  yakınları, şehit cenazesinin camiye getirilesini beklerken Kürtçe  ağıtlar yaktı.
  Şehit Er Mehmet Coşkun'un cenazesi, tören mangası eşliğinde Ulu Cami'ye  getirilerek katafalka konuldu. Bu sırada  Coşkun'un annesi ve yakınları tabuta sarılıp ağıtlar yaktı, bazı aile fertleri, şehit Mehmet Coşkun'u  son bir kez görebilmek için tabutu açmak istedi.

  Şehit Er Mehmet Coşkun'un annesi ve yakınlarının askerler tarafından  teskin edilmeye çalışıldığı törene katılan vatandaşlar, sık sık  “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Her Türk Asker Doğar”, “Kahrolsun  PKK” sloganları attı.

  Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ve milletvekilleri, şehit annesi İslim  Coşkun ve yakınlarına başsağlığı diledi.

  Ulu Cami'de öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra  şehit Mehmet Coşkun'un cenazesi alkışlar eşliğinde camiden çıkarıldı.  Cenaze, dev bir Türk Bayrağı ile şehit ve gazi dernekleri ile  vatandaşların oluşturduğu kortej eşliğinde bir süre eller üzerinde  taşındı.

  Şehit er Mehmet Coşkun'un yakınlarından bazıları tören sırasında  baygınlık geçirdi, bazı aile fertlerinin ise yürüyüş sırasında güçlükle  ayakta durabildikleri görüldü.
  Şehit Er Mehmet Coşkun'un cenazesi, kortej yürüyüşünün ardından cenaze  arabasına konularak Yeşilkent Mezarlığı'na götürüldü. Kortejin kent  merkezinden geçişi sırasında, kaldırımlardaki vatandaşların bulundukları  yerde bekleyerek saygı duruşunda bulundukları gözlendi.

  ŞEHİT KOMANDO ER SIDDIK KÜÇÜKGÖZ ÇORUM'DA TOPRAĞA VERİLDİ
         
  Dün akşam saatlerinde helikopter ile Merzifon'a getirilen ve buradan da  ambulansla Çorum'a getirilerek Devlet Hastanesi morguna kaldırılan şehit  Komando Er Küçükgöz'ün (22) cenazesi saat 10.00'da morgdan alınarak  Uğurludağ ilçesine getirildi.

  Çorum Garnizon Komutanı Jan. Albay Ufuk Tuncer, şehit Komando Er  Küçükgöz için Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Türkiye  Cumhuriyeti'ni yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayarak,  Avrupa'da insan hakları gibi değerlerin arkasına saklanan teröristlerin  Türkiye'de insanların canlarını ve haklarını haince katlettiklerini  söyledi.

  “Unutmayın bu hainler mutlaka hak ettikleri cezalarını er yada geç  göreceklerdir” diyen Tuncer, şöyle konuştu:

  “Aziz şehidimiz, siz yerinizde rahat uyuyun, bu vatanı sizin gibi gözü  pek, vatanını seven ecdatlarının, arkadaşlarının ve sizden sonra gelen  kardeşlerinizin sayesinde ebediyen dimdik ayakta duracaktır. Bölünmez  bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bölüp parçalamak isteyen  insanlıktan nasibini almamış bölücü teröristler sizin gibi şehitlerin  kanları ile boğulacaktır.”

  Albay Tuncer'in konuşmasının ardından terhisine 20 gün kala şehit olan  komando er Küçükgöz için cenaze namazı kılındı. Öğle namazının ardından  kılınan cenaze namazına şehidin ailesi, akrabaları ve yakınlarının yanı  sıra Çorum Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Çorum milletvekilleri Agah  Kafkas, Murat Yıldırım, Ahmet Aydoğmuş ve Cahit Bağcı, Jandarma Bölge  Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kaya, Çorum Garnizon Komutanı Jan. Albay Ufuk  Tuncer, Belediye Başkanı Turan Atlamaz, Emniyet Müdürü İsmail Karaman,  asker ve polisler ile vatandaşlar katıldı.

  Kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omuzlarında ambulansa  konularak doğum yeri olan Aşılıarmut köyüne götürülen şehit Sıddık  Küçükgöz'ün Türk bayrağına sarılı naaşı köy mezarlığında toprağa verildi.

  Bu arada, törene katılan vatandaşlar, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”,  “Vatan sana canım feda”, “Kahrolsun PKK” gibi sloganlar atarak terör  örgütüne tepki gösterdiler.
  Cenaze töreni sırasında şehidin annesi Ferdane Küçükgöz ile nişanlısı  Selma Arslan fenalık geçirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı