Gündem Haberleri

  Işte Prens'e WC temizleten kadın

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere tahtının varisi Prens William'ın eline önce bir kova deterjanlı su ile bez tutuşturdu. Ardından da ‘‘Şimdi git, tuvaleti temizle’’ komutunu verdi. Prens William, bu emri hiç itirazsız etmeden derhal yerine getirdi. Tuvalette dizleri üzerine çömelerek, aynı askerlikte olduğu gibi, klozetleri, lavaboları ve parkeleri bir güzel temlizledi.

  Prens William'a tuvalet temizlettirerek tarih yazan kişi, aynı zamanda bir kadın: Şili'nin Tortel Köyü'nde gerçekleştirilen ve Prens William'ın da katıldığı ‘‘hayat deneyimi’’ projesinin lideri Bayan Marie Wright.

  Prens William ile 29 yaşındaki lideri Marie Wright arasındaki tuvalet temizleme konusu, aslında küçük ancak önemli bir ayrıntı. Bunun dışında genç prens, Patagonya bölgesinin bu fakir ve ücra köşesinde, kütük taşıdı, evleri boyadı, tamirat işleri ve mobilyalar yaptı, köyün çocuklarıyla ilgilendi. Sabah 6'da kalkan Prens William, kahvaltı için arkadaşlarına yulaf ezmesi bile pişirdi. Ama Marie Wright, ‘‘Hayatımda yediğim en berbat şey’’ diyerek William'ı azarladı.

  Uzayan saçlarını bizzat kesecek kadar Prens ile ilgilenen Marie, orta sınıf üyesi bir Eastbornlu. Parlak bir öğrencilik döneminden sonra, Hull Üniversitesi'nde yabancı dil eğitimi aldı. Sırt çantasıyla Avrupa'yı dolaşacak kadar macera düşkünü olan Marie, bir süre resepsiyon görevlisi olarak çalıştıktan sonra İngiltere'ye döndü. İş bulma şirketinde çalışırken tanıştığı Steve ile evlendi. Bir gün kendini Prens William'ın da katıldığı bir projenin içinde buldu. Heyecan içinde görevinin başlamasını bekleyen Marie, bu serüvene Prens'in de katılacağını en yakınlarından bile gizledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı