Gündem Haberleri

  İşte operadaki Aşkı- Memnu'nun Bihter'i

  Hürriyet Haber
  28.12.2009 - 01:00 | Son Güncelleme:

  Herkes Beren Saat'i konuşuyor ama Aşk-ı Memnu'nun bir Bihter'i daha var. Halit Ziya Uşaklıgil'in unutulmaz eseri, şimdilerde Kanal D'de dizi versiyonuyla çok konuşulsa da romanın 100. yılında operada da büyük ilgi görüyor.

  İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen ve orkestra şefliğini Selman Ada'nın üstlendiği eserde Bihter'i Burcu Kılıç canlandırıyor.

  Kılıç, Bihter karakteri hakkında "Bihter çok değişik bir karaker, çok özel bir karakter. Ruhen çok yoruldum ama çok geliştirdi beni. Sahnemi de beni de çok geliştirdi" diyor.

  İzmir Elhamra Sahnesi'nde perde açan Aşk-ı Memnu'nun librettosunu yazan Tarık Günersel ise, "Diziyle ilgimiz yok bizim. Aşk-ı Memnu, Halit Ziya Uşaklıgil'in müthiş bir eseri gerçekten. Harika bir roman. Bilindiği gibi aşkı ve aşkın nereden geleceğinin belli olmayacağını anlatıyor bu roman" diye konuşuyor.

  Eserde rol alan bazı oyuncular da şu anda hayli revaçta olan Aşk-ı Memnu dizisinin, kendileri için de böyle bir eserde oynamayı daha çekici kıldığı görüşünde.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı