Gündem Haberleri

  İşte ölüm tüneli

  Hürriyet Haber
  28.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransa ile İtalya'yı birbirine bağlayan 11.6 km'lik Mont-Blanc Tüneli'nin yanan bölümüne nihayet ulaşıldı, ölü sayısı 35'e çıktı.

  Isı tam 1300 dereceye çıktı

  Her gün beş bin aracın geçtiği tüneli cehenneme çeviren korkunç yangın geçen çarşamba günü başladı ve tam 52 saat sürdü. Un ve margarin yüklü, Belçika plakalı bir kamyonun tünelin 6400'üncü metresinde kaza yapması ve alev alması faciayı getirdi. Kamyon şoförünün kurtulduğu yangında en az 12 araç kül oldu. Yangın nedeniyle tünelin içindeki ısı 1300 dereceye kadar yükseldi. Bazı araçlar sıcaktan eridi. Yangına müdahale, bu muazzam ısı nedeniyle güçleşti.

  Kurbanlar daha da artabilir

  İtfaiye bir de kurban vererek yangını önceki gün güçlükle söndürdü. Tünele giren itfaiyeciler iskelet halinde ya da kömürleşmiş cesetleri görünce şok geçirdiler ve psikolojik tedaviye alındılar. Ancak aşırı ısı yüzünden tünelin son 10 metrelik bölümüne henüz ulaşılamadı. Facia bölgesi ancak 48 saat sonra tam güvenli olacak ve kesin ölü sayısı belirlenecek. Feci şekilde yandıklarından kurbanların kimlik tespiti de çok zor.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı