Gündem Haberleri

  İşte ölüm postacısı

  Hürriyet Haber
  19.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Doç. Dr. Bahriye Üçok suikastında kullanılan bombalı paketten olay tarihinde elde edilen parmak izi, gözaltında sorgulanan Ferhan Özmen'in parmak izi ile örtüştü. Böylelikle Ferhan Özmen'in, Üçok'a bombalı paketi gönderen kişi olduğu kesinlik kazandı.

  Üçok'a bombalı paketi Özmen göndermiş

  UĞUR Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy suikastlarını aydınlatan polis, Doç. Dr. Bahriye Üçok cinayetini de itiraflı ve delilli olarak aydınlattı. Ankara Terörle Mücadele Şubesi’nde gözaltında tutulan ‘‘Tekin’’ kod adlı Ferhan Özmen'in parmak izi, Doç. Dr. Bahriye Üçok'un öldürülmesi olayında kullanılan paketten yıllar önce alınan parmak iziyle örtüştü. Bu bulgu üzerine tekrar sorguya alınan Özmen, Üçok suikastını ayrıntılarıyla itiraf etti. Özmen, cinayetle bağlantısı olan ve bu olayda kendisini yönlendirip yardımcı olanların isimlerini de verdi. Polis yetkilileri, Bahriye Üçok cinayetiyle ilgili tüm detayların ortaya çıkarıldığını, ancak olayla ilgili bazı kişilerin firarda olduğunu, bu kişilerin yakalanması için çalışıldığını açıkladı.

  Polis, gözaltındaki ‘‘Kudüs Komandoları’’ üyesi militanların başka suikastlarda kullandıkları silahların bulunması için çalışıyor. Üst düzey bir polis yetkilisi, ‘‘Şansımız yaver giderse bu silahlara da ulaşacağız’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı