Gündem Haberleri

  İşte olay gecesi

  Hürriyet Haber
  28.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ünlü kabadayı Hasan Heybetli tatile gittiği Bodrum'da terör estirdi. Önce Han Restoran'da olay çıkartan Heybetli, önceki gece de Şaka Bar'da kurşun yağdırıp, iki kişiyi bacaklarından vurdu.

  Tatil için gittiği Bodrum'da, eğlence yerlerinde olay çıkaran ünlü kabadayı Hasan Heybetli, 2 kişiyi vurup kaçtı. Heybetli, bir hafta önce Bodrum'daki 5 yıldızlı Marina Vista Otel'e yerleşti. Pazartesi gecesi eğlenmek için geç saatlerde, kadınlı erkekli 7 kişilik grupla Şaka Garden Bar'a giden Heybetli, barda sahneye çıkan Demet Akalın'ın şarkılarına eşlik etti. Saat 03.00 sıralarında herkes eğlencenin doruğundayken, Heybetli masasından kalktı ve iddiaya göre havaya 3 el ateş etti.

  Silah sesiyle gelen panik

  Heybetli, ardından da yan masada Beşiktaş Spor Kulübü eski yöneticisi Erdal Acar'la birlikte oturan, Zass Isıtma Araçları Türkiye Temsilcisi Siami Aydın'ın ABD'de öğrenim gören 20 yaşındaki oğlu Erhan Aydın'a ateş etti. Aydın, sol dizinden yaralandı. Heybetli'nin grubundan bir kişi daha silahını çekince ortalık karıştı ve bardakiler panik halinde kapıya yığıldı. Ateş etmeye devam eden Heybetli, bu kez de Şaka Bar'ın Halkla İlişkiler Müdürü 27 yaşındaki Saim Bilgin'i bacağından yaraladı.

  Süper lüks BMW'yle kaçtı

  Kargaşadan yararlanan Heybetli, 34 HH 039 plakalı siyah, son model BMW otomobiline binerek kaçtı. Sol dizkapağından vurulan Erhan Aydın ile bacağını kurşun sıyıran Saim Bilgin hastaneye kaldırıldı. Olaydan sonra Bodrum ve Milas'ın tüm giriş ve çıkışlarını tutan polis, Heybetli'nin otomobili ile ona eskortluk yapan ve plakası saptanamayan beyaz Honda'nın peşine düştü. Polis, 34 MV 089 plakalı siyah bir ciple kaçan kişileri de aramaya başladı.

  Polis, sadece uyarmış

  Heybetli'nin birkaç gün önce de Han Restoran'da olay çıkardığı ve polis tarafından uyarıldığı öğrenil-di. Heybetli'nin ilçeye geldiğinin öğrenilmesinin ardından polisin özel önlem aldığı belirtilirken, ünlü kabadayının, polise veya işletmecilere gözdağı vermek için böyle bir olaya kalkışmış olabileceği öne sürüldü. Tehditle para almak suçundan girdiği cezaevinden geçen yıl tahliye olan Heybetli'nin, Fatih'te ruhsatsız silahla yakalandığı ve sevkedildiği adliyede serbest bırakıldığı öğrenildi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı