Gündem Haberleri

  İşte o terörist... Üzerinde haritalar çıktı...

  Çağatay KENARLI (DHA)
  18.12.2017 - 18:49 | Son Güncelleme:

  Türkiye'de üst düzey devlet yöneticilerine suikast hazırlığında olan terör örgütü DEAŞ üyesi bir terörist yakalandı. Polisin "Yalnız Kurt" olarak tabir ettiği şüpheliden Avrupa'da bulunan başkonsolosluk, konsolosluklar ve bir bankanın çeşitli şubelerinin adreslerinin bulunduğu harita çıktı.

  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir istihbarat doğrultusunda DEAŞ'a yönelik operasyon düzenlendi. 25 Kasım'da yapılan operasyonda gözaltına alınan Suriyeli bir kişinin yasadışı yollardan yurtdışına kaçmayı planladığını, kaçamadığı takdirde de üst düzey devlet yöneticilerine yönelik eylem arayışı içinde olduğu öne sürüldü.

  BAŞKONSOLOSLUK, KONSOLOSLUKLAR VE BANKA ŞUBELERİ HARİTADA

  Polis, şüphelinin yasadışı yollardan Türkiye'ye geldiğini belirledi. Polisin "Yalnız Kurt" olarak tabir ettiği şüphelinin eşyaları arasında ele geçirilen dijital verileri incelemeye alındı. Şüpheliden Avrupa'da bulunan başkonsolosluk, konsolosluklar ve bir bankanın çeşitli şubelerinin adreslerinin bulunduğu haritanın ele geçirdiği öğrenildi. Şüphelinin haritada belirtilen adreslere yönelik eylem planlaması içinde olduğu iddia edildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan şüpheli sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (18.12.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemi'ne dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar.
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı