Gündem Haberleri

Işte namusumla oynayanın kellesi

Havva Nur ARKAN / DHA
30.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

Isparta’da 26 yaşındaki bir kadın kendisine silah zoruyla zaman zaman tecavüz eden akrabasını önce cinsel organından vurdu. Sürünerek kaçmaya çalışan adama birkaç el daha ateş etti; ardından kafasını kesip “İşte namusumla oynayanın kellesi” diyerek köy meydanına attı.

ISPARTA’nın Yalvaç ilçesine bağlı Koruyaka köyünde yaşayan Nevin Yıldırım’ın (26) eşi İsmail Yıldırım, 8 ay kadar önce çalışmak için Antalya’nın Demre ilçesine gitti. Evde 2 çocuğuyla kalan Nevin Yıldırım’ın kayınpederi İlyas Yıldırım’ın kızkardeşiyle evli olan 2 çocuk babası Nurettin Gider (35), iddiaya göre evine gittiği Nevin Yıldırım’a zaman zaman silah zoruyla tecavüz etti.

‘Elimde fotoğrafların var’

Köyde dedikodu yayılması üzerine Nevin Yıldırım şikâyetçi olacağını söyledi. Nurettin Gider, “Elimde uygun olmayan fotoğrafların var. Bunu köye, herkese yayarım” tehdidiyle kadınla birlikte olmayı sürdürdü. Nevin Yıldırım, önceki gece 22.00 sıralarında “Birlikte kaçalım” diyerek evine çağırdığı Nurettin Gider’le tartıştıktan sonra aldığı kayınpederine ait av tüfeğiyle adamı cinsel organından yaraladı.

Cinsel organından vurdu

Yaralı halde kaçmaya çalışan Nurettin Gider, damdan düştü, ardından bahçe duvarından atlamak isterken düşüp duvarın dibine yığıldı. Arkasından giden Nevin Yıldırım, birkaç kez daha ateş ettikten sonra Nurettin Gider’in kafasını kesici bir aletle ayırarak, çuvala koydu.

Arkamdan konuşmayın

Köy meydanındaki kahvenin önüne giden Nevin Yıldırım bağırarak, “Arkamdan konuşmayın. İşte namusumla oynayanın kellesi” diyerek, Gider’in başını köy meydanına attı. Şoke olan köylüler, olayı jandarma ekiplerine haber verdi. 5 aylık hamile olan Nevin Yıldırım’a bebeğin babasının belirlenmesi için DNA testi yapılması istendi.

Tüfeği omzunda eve döndü

İhbar üzerine köye gelen jandarma ekipleri, hiçbirşey olmamış gibi tüfeğini omzuna takarak evine dönen Nevin Yıldırım’ı gözaltına aldı.

Üzerinden tabanca çıktı

Nevin Yıldırım’ın evi ile cesedin bulunduğu bölgede toplam 5 av tüfeği fişeği, öldürülen Nurettin Gider’in üzerinde ise 1’i kurusıkı diğeri 7.65 milimetre çapında tabanca ve bu tabancaya ait mermiler bulundu. Nevin Yıldırım’ın, Gider’in kafasını kestiği bıçağı, daha sonra karnına saplayarak bıraktığı belirtildi.

Kızımın canına tak etmiş

NEVİN Yıldırım’ın babası Zekeriya Yıldız da şöyle dedi: “Kızımın artık canına tak ettiğini, intihar etmeyi düşündüğünü, ‘İntihar etmeden önce bari namusumu temizleyeyim’ diye bu cinayeti işlediğini öğrendim.”

Etiketler: gündem
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı