GeriGündem İşte Kadir’in tehdit mesajları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Kadir’in tehdit mesajları

Müthiş açıklama:

Çelik Erişçi, arkadaşımız Ateş Çelik'e müthiş açıklamalarda bulundu.

Çelik Erişçi, Kadir İnanır'ın Kuşadası'ndaki ‘‘Derman Bey’’ filminin çekimleri sırasında, manken sevgilisi Buket Saygı'ya tacizde bulunduğunu ısrarla iddia ediyor. Sevgilisi Buket Saygı'nın bu tür davranışlara layık olmadığını belirten Çelik, cep telefonuna kaydettiği mesajları kanıt olarak gösteriyor. İşte, kadir İnanır'dan Buket Saygı'ya ve Çelik'e gelen taciz mesajları:

FİLMİMİZ NE OLACAK (Buket'e)

Bu telefon senin olsaydı, asla böyle davranmazdım. Sen iyi bir kızsın aslında. Bana y..... bir p...un kuşatmasındayım dememiştin. Filmimiz ne olacak, utanmıyormusun.

GAZETECİLERE DUA ET (Çelik'e)

O mesajı biliyordun demek. Sen de mi bana onursuz diyorsun. Dua edin gazeteciler vardı.

ONU KÖTÜ YAPACAĞIM (Buket'e)

Ben adamı kolay şöhret yapmam. Onu öyle kötü yapacağım ki göreceksin.

ÜLKE DIŞINDA YAŞAR (Çelik'e)

Benim telefonum yıllardır dinlenir. Devlet beni sever ve dinler. Ama p......k i...ler dinleyemez. Mutlaka ülke dışında yaşamak zorunda kalırlar.

EN YAKIN ZAMANDA (Çelik'e)

Senin yedi sülaleni s........ Bunu da en yakın zamanda göreceksin. O..... çocuğu!..''

Çelik'in iddiası

Taciz İstanbul'da başlamış

Hürriyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulunurken sinirden tir tir titreyen Çelik, daha sonra bu tacizlerin çekimlerden çok önce, İstanbul'da başladığını öğrendiği söyledi. ‘‘Bunu öğrendiğim zaman beyinimden vurulmuşa döndüm’’ diyen Çelik, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

ÖNCE ÖZÜR DİLEMİŞ

Meğerse buu iş İstanbul'da başlamış. Adam sürekli iğrenç mesajlar yolluyormuş. Buket'te ‘‘Benim bir erkek arkadaşım var. Özel hayatım var. Ben sizin istediklerinize cevap veremem’’ diyerek cevap vermiş. Adam da özür dilemiş. Buket, adamın bu hareketi üzerine diziye devam etmeyi düşünerek Kuşadası'ndaki çekimlere gitmiş. Yoksa gitmeyi düşünmezdi.

BOYNUNU ALLAH BÜKER

Ama bu tacizler Kuşadası'na indikleri zaman telefonla olsun, mesajla olsun, sözlü olsun giderek artmış. Hatta sette bir konuşmasında ‘‘Bana ilgi göstermeyen kadının boynunu Allah büker’’ diyebilecek kadar ileri gitmiş. Hatta Buket'e bir gün ‘‘Allah senin bu yüzden boynunu bükecek’’ demiş.

BALIKESİR'DE OLACAK

Bir gün yemek masasında ‘‘Balıkesir'e gideceğiz, Balıkesir'e . Bu iş olacak’’ diyerek ailesinin Balıkesir'de bulunduğunu vurgulamış. Buket kadın bünyesiyle kaldırabildiği kadar kaldırmış. İdare etmesinin nedeni ise bir anlaşma var ortada. Hiçbir delil yokken çekimi bırakmazsınız. İş sorumluluğunu düşünmüş, seti bırakmamış. Bir yere kadar dayanabileceğini hesaplamış.

BUKET HASTANELİK OLDU

Ancak vücudu dayanamadığı için stresten acil hastaneye kaldırıldı. Telefonda benimle konuşurken ağlamaktan katıldı. Aynı odayı paylaştığı manken arkadaşı Özgül Kavruk'la otururken telefonla konuştuk. Özgül, önce hemşire çağırdı, sonra hastaneye kaldırıldı. Verilen ilaçlar yüzünden 16 saat aralıksız uyuduğunu biliyorum.

Korumasına küfür ettirdi

Ellerinin terini sık sık sildikten sonra konuşmasını sürdüren Çelik, Buket Saygı'nın yaşadıklarını öğrenince müdahele etmek zorunda kaldığını anlattı. Konuşurken kimi zaman yüzü kızaran, kimi zaman ter içinde kalan, kimi zaman siniri gözlerinden okunan Çelik, şunları söyledi:

‘Tüm bunlar olduktan sonra en son mesajların gelmesinden sonra Kuşadası'na gittim. Özellikle söylediğim gibi Çelik sevgilisinin setini bastı, kızı aldı kaçırdı dememeleri için kendime ayrı bir oda tuttum. Sabaha kadar oturup bekledim. Buket'in telefonuna gelen mesajlara baktım. Telefonu kayda aldım.

Telefondan bir mesaj yollayarak ‘Telefonla arkadaşıma gönderdiğim mesajları biliyorum. Ne istiyorsun arkadaşımdan’ dedim. Bana ‘Senin yedi sülaleni s......... Bunu da en yakın zamanda göreceksin. O..... çocuğu’ diye cevap geldi. Ben de ona ‘Bütün bu dedikleri yalatacağım sana’ dedikten sonra telefon kapandı.

Arkasından korumalarından biri aradı. Ona da ‘Kardeşim ne istiyorsunuz. Bu adam bu kızı rahatsız ediyor’ dedim. ‘Kadir beyi niçin rahatsız ediyorsunuz’ diyerek küfür etti. Ben de ‘Sizin karınıza kızınıza bacınıza böyle bir şey yapılsa şerefsizlik değil midir’ diye sordum. Bu konuşmada böyle kapandı.’

Buket'in yerine

Eyşan Özhim

Kuşadası'nda çekimleri sürdürülen ‘‘Derman Bey’’ filminde Buket Saygı kadrodan çıkartılarak yerine Eyşan Özhim alındı. Daha önce çekilen bölümler çöpe atıldı, aynı sahneler yeniden çekilecek. Bu arada Kuşadası'ndaki sete noter getirilerek Buket Saygı'nın çekimlere gelmediği tespit ettirilerek zabıt tutuldu. Bundan sonra film şirketinin bu noter zabıtına dayanılarak tazminat davası açılacağı açıklandı.

Meslektaşlarından Buket’e destek

Tuğba Özay Buket Saygı çok kaliteli bir isim. Reklam yapacak olsa, ünlü olan sevgilisi ile, Çelik ile ortalıklarda görünürdü. Madem manken takımını küçümsüyorlar. Peki niçin hep mankenlerle çalışmak için çaba sarfediyorlar. Lütfen bu kadar kişiliksiz davranıp, çirkinleşip terbiyesizlik etmesinler.

Funda Barın Bazı setlerde duygusal elektriklenmeler oluyor. Buna inanıyorum. Tek taraflı ise yapabilecek bir şey yok. Mankenlerin reklam yapmalarına gelince Buket Saygı'nın böyle bir şey yapabileceğine inanmıyorum. Kızcağızın tarzına hiç uymuyor.

Meslektaşlarından Kadir’e destek

Bülent Bilgiç Derman bey'de Kadir İnanır'la oynayan Bülent Bilgiç şu açıklakmayı yaptı: ‘‘Benim Kadir İnanır'la 25 yıllık arkadaşlığım var. İş hayatının dışında özel hayatta da beraberim. Bu kadar sene içinde böyle bir hareketine rastlamadım. Eğer Buket dışında başka bir kadın çıkıp söylerse herkesten özür dileyeceğim.‘‘

Faruk Tınaz Kadir İnanır'ın rol arkadaşlarından Faruk Tınaz'ın açıklaması ise şöyle:

‘‘Çelik ile Buket çok talihsiz bir açıklama yaptı. Ben Kadir İnanır adına bir açıklama yapamam, ama hiçbir yerde bir kadınla görünmeyen, bu konuda bu kadar titiz olan bir insan bu kadar cahilce bir iş yapmaz. Bence düzmece bir iddia. Kesinlikle talihsiz bir açıklama. Ucuz bir reklam yapmak istediklerini sanıyorum.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle