GeriGündem İşte İzmirli Ayşegül'ün son sözleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  50
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte İzmirli Ayşegül'ün son sözleri

İşte İzmirli Ayşegül'ün son sözleri
refid:22544325 ilişkili resim dosyası

Bir otelin altıncı katından ölüme atladığı haberi geldiğinde, onu hatırlatan görüntüler de beraberinde düştü.

Ayşegül Aşkın üç yıl önce evinin penceresinde yine ölüm pazarlığı yapmış, ikna çabaları sonuçsuz kalınca da kendini üçüncü kattan boşluğa bırakmıştı. Hayatta kalmıştı ama tek bacağında bir engel bırakmıştı bu ölüm oyunu.  Üç gün önce beş yıldızlı bir otelde daha yükseğe çıktı  Ayşegül…  Kendini boşluğa bıraktı. Son nefesini  otelin camdan giriş pergolesinin üzerinde verdi.

ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON GÖRÜNTÜLERİ

Gencecik 24 yaşında bir kadını ölüme götüren sebebi, onun hayat hikayesinden yola çıkıp verebileceğimizi düşündük. Yazı  İşleri toplantısında Ayşegül ‘ün hayat hikayesini toplamaya karar verdik.  İpuçları bulmak için önce facebook sayfasına baktık.

Bu adresten en yakın arkadaşını buldum önce.  Birkaç saat içinde buluştuk. Arkadaşı, Ayşegül’ün B. adında bir erkeği çok sevdiğini, ilk seferde de aşkına karşılık bulamadığı için intihara teşebbüs ettiğini anlattı. Genç kadının hikayesi, onun en yakın arkadaşlarından birinin aktardıklarıyla 6 Şubat’taki Hürriyet Ege’de yayımlandı.

İşte o gün bir mektup düştü elektronik posta kutuma. Ayşegül’ün üç yıl önce B.adlı sevgilisi için ölüme kalkıştığını,  ama bu kez işin içinde bir başkasının olduğunu anlatıyordu.  Mektuba göre Ayşegül’ün yaşamında iki yıldır M. vardı.  Ve bu kez ölümü ondan ayrıldığı için karar vermişti. Mektubun sonunda da bir not vardı, "Atlamadan önceki mesajlaşmaları ve görüntüsü de bende var.”

/images/100/0x0/55ea0b21f018fbb8f86687db
Bunun üzerine o görüntüleri gönderip gönderemeyeceğini sordum. Bugün öğle saatlerinde yine aynı adresten o mesaj geldi.  Mesaj kutumda duran görüntüleri açıp açmamakta tereddüt ettim. Önce fotoğrafları açtım. Beş yıldızlı süit odayı ve birkaç dakika sonra cansız bedeninin bulunacağı cam pergoleyi çekip göndermiş sevdiği adama.

Videoya elim gitmedi.  Ama sonra o dört dakikalık görüntüyü de açtım.

Ayşegül, balkonundan atladığı o otel odasında sanki ölümle dertleşiyordu. Haberlerde geçen detay viski şişesi tam orada, sehpanın üzerinde duruyordu, Ayşegül kameraya konuşuyordu.

“Söyleyecek hiçbir şeyim yok. Ama söyleyeceğim bir şey var. Sakın benim mezarıma gelme… Sadece bunu yapmanı istiyorum. Hiçbir şey söylemeye de hakkım yok. Cesaretim yok.  Biraz sonra tam buradan, gördüğün 6. kattan atlayacağım. Yapamıyorum…  Daha fazla yaşayamıyorum… Yok olmuyor… Tutunmaya çalıştım, olmuyor. Ne yaptığımı bilmiyorum.  Yapamıyorum… Daha fazla içmem gerekiyor. Her şey bitti.”

Ve görüntü kararıyor…

O bilinen son…  Bunlar ölümün son sözleriydi… Ayşegül tek başına bir otel odasında ölüme gidiyordu…


Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle