GeriGündem İşte İtalyan turist katili
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  34
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte İtalyan turist katili

İşte İtalyan turist katili
refid:27160776 ilişkili resim dosyası

Rize’de hırsızlık için girdiği karavanda İtalyan turist Giorgio Bozzo’yu öldüren Halil Küçük, çamurda bıraktığı ayakkabı izi ile kırmızı tişörtü sayesinde yakalandı.

GEÇTİĞİMİZ 5 Eylül cuma günü, Rize’nin Derepazarı’na gelen İtalyan turistlerle dolu 7 karavan, ilçe merkezindeki otopark alanına park etti. İtalyan turistler marketten alışveriş yaptıktan sonra saat 23.00 sıralarında karavanlarında dinlenmeye çekildi.

KANLI KOTU ŞORT YAPTI

Cinayet şüphelisi Halil Küçük (28), saat 00.10 sıralarında, tavandaki havalandırma penceresinden Bozzo çiftine ait karavana girdi. Gürültüye uyanan Ritta Bozzo (71) çığlık atınca, emekli postacı eşi Giorgio (73) da uyandı. Giorgio Bozzo’nun boğuşmaya başladığı Küçük, elindeki çakıyı 4 kez sapladı. Halil Küçük girdiği yerden kaçarken, karnından ağır yaralanan Giorgio Bozzo aşırı kan kaybı nedeniyle olay yerinde can verdi. Karavanın üstünden atlarken sağ ayak bileğini kıran Küçük, bir arkadaşına sığınıp burada üzeri kanlı kırmızı tişörtünü değiştirdi, kot pantolonunun kanlı paçalarını keserek şort haline getirdi. Arkadaşıyla Rize’de bir hastaneye giden Küçük, düşme sonucu ayağını kırdığını söyledi. Ayağı alçıya alınan cinayet şüphelisi, saat 03.30 sıralarında taburcu olarak Derepazarı’nda arkadaşının evine geldi.

İşte İtalyan turist katili

30 KİŞİLİK ÖZEL EKİP

Rize Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği, 30 kişilik özel ekip kurarak cinayeti araştırmaya başladı. Ekipler, karavanın yanındaki toprak zeminde normalden derin ve büyük bir ayak izi belirledi. İz kalıbından ayakkabının üreticisi firmalarla irtibata geçen polis, yüksekten atlayan şüphelinin yaralanmış olabileceği ihtimali üzerine de hastaneleri araştırdı. Bu yolla, kırmızı tişörtlü Halil Küçük’ün cinayetten yaklaşık bir saat sonra hastaneye başvurduğu saptandı. Yaralama, uyuşturucu madde bulundurma gibi 8 ayrı suç kaydı olduğu belirlenen Halil Küçük üzerinde yoğunlaşan polis, şüpheliyi Derepazarı ilçesinde saklandığı arkadaşının evinde gözaltına aldı. Küçük, ilk sorgusunda suçlamaları reddetse de, ayakkabısının bulunan izle eşleşmesi, arkadaşının evinde kanlı kırmızı tişört ve pantolon paçalarının bulunması üzerine, cinayeti itiraf etti. Polisler cinayet aleti çakıyı da aynı evde ele geçirdi. Küçük mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

‘ESRAR İÇMİŞTİM, PİŞMANIM’

Emnİyettekİ ifadesinde Halil Küçük’ün şunları söylediği öğrenildi: “Olayın hemen öncesinde esrar içmiştim. Karavanları gördüm. Birinin üstü açıktı. Yanındaki kamyonun kasasından karavanın üzerine geçtim. İçeri girdiğimde kadının çığlık sesi üzerine adam bana saldırdı, boğuşmaya başladık. Çakıyı rast gele sapladım. Pişmanım, çok üzgünüm. Keşke böyle bir olay olmasaydı.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle