GeriGündem İşte HSYK'dan istifa eden üyeler
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    2
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

İşte HSYK'dan istifa eden üyeler

İşte HSYK'dan istifa eden üyeler
refid:11756016 ilişkili resim dosyası

HSYK'da bugün istifa depremi yaşandı. HSYK Başkanvekili Kadir Özbek dahil, toplam 7 üye istifa etti. İşte istifa eden o isimler:

İşte HSYKdan istifa eden üyeler
KADİR ÖZBEK:

 

10.05.1948 tarihinde Ankara'da doğdu. 31.10.1974'te mesleğe Hâkim olarak Diyadin'de başlayıp, Çay, Osmaniye hâkimlikleri, Ankara Ticaret Mahkemesi Başkanlığı, Ankara Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunup, 8.5.2001 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçildi.

Yargıtay 13. Hukuk Dairesi üyesi olarak görevini sürdürmekte iken 13.10.2006 tarihinde HSYK asıl üyeliğine, 09.05.2008 tarihinde Başkan Vekilliğine seçildi.

İşte HSYKdan istifa eden üyeler
SUNA TÜRKOĞLU:

30.11.1956 tarihinde Pazar ilçesinde doğan Suna Türkoğlu, Giresun Lisesini bitirerek, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1977 yılında mezun oldu. 27.03.1978 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlayan Türkoğlu, 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişti. 07.11.2008 tarihinden itibaren Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu asıl üyeliği görevini yürüten Türkoğlu, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü mezunu.



İşte HSYKdan istifa eden üyeler
MUSA TEKİN:

13.02.1955 tarihinde Kırşehir’de doğan Musa Tekin,  Kırşehir Lisesini bitirerek, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1977 yılında mezun olduktan sonra, askerliğini Kocaeli’nde yedek subay askeri hâkim olarak yaptı. Mesleğe Kırşehir hâkim adayı olarak başladı. 10.09.2003 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Musa Tekin, halen Yargıtay Onbeşinci Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürürken, 13.10.2006 tarihinde HSYK asıl üyeliğine seçildi.

İşte HSYKdan istifa eden üyeler

ORHAN CEM ERBÜK:

Orhan Cem Erbük,
03.08.1954 tarihinde Ankara’da doğdu. Ankara Atatürk Lisesi’nin ardından, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1977 yılında mezun oldu. 27.03.1978 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başladı. Erbük, 06.09.2007 – 21.10.2008 tarihleri arasında Uyuşmazlık Mahkemesi Hukuk Bölümü asıl üyeliği, 18.11.2008 tarihinden itibaren Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu asıl üyeliği görevini yürütüyordu.

İşte HSYKdan istifa eden üyeler

FATMA ANIL GENÇ:

22.08.1948 tarihinde Ankara'da doğdu.  Ankara Kız Lisesini bitiren Genç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1971 yılında mezun oldu. Bir süre serbest avukatlık yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı  Hukuk Müşavirliği Paportörlüğü görevinde bulunan Genç, 27.03.1977 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başladı. 21.10.2002 tarihinde ise Danıştay Üyeliğine seçildi.. 03.08.2007 tarihinden itibaren Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Yedek Üyeliği görevini sürdürüyordu.

İşte HSYKdan istifa eden üyeler

HATİCE CEYDA KERMAN:

16.05.1954 tarihinde Çorum’da doğan Kerman,  Çankaya Lisesini bitirerek, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1975 yılında mezun oldu. Bir süre avukatlık yaptıktan sonra 28.02.1979 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlayan Kerman, 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hâkimi olarak değişti. 19.01.2005 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilen Kerman, 15.08.2008 tarihinde de Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Yedek Üyeliğine seçildi.

İşte HSYKdan istifa eden üyeler

AYŞE ALBAYRAK DOĞAN:

 

16.12.1959 tarihinde İstanbul'da doğdu. Önce Cibali Kız Lisesi'ni, ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1981 yılında bitirdi. İstanbul Hakim adayı olarak mesleğe başlayan Ayşe Albayrak Doğan sırasıyla Siirt, Sarıoğlan, Gülşehir, Kırşehir ve Ankara Gölbaşı hakimliği ve Ankara Ticaret Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2007 tarihinde Yargıtay Üyeliğine, 18.03.2009 tarihinde de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Yedek Üyeliğine seçilen Ayşe Albayrak Doğan, halen Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle