GeriGündem İşte Erdoğan'ın bahsettiği kadın... 'Sen bu asrın Nene Hatun'usun'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  32
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Erdoğan'ın bahsettiği kadın... 'Sen bu asrın Nene Hatun'usun'

İşte Erdoğan'ın bahsettiği kadın... 'Sen bu asrın Nene Hatun'usun'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde vekillerle iftar programında konuştu. Erdoğan, konuşması sırasında, İngiltere'de terör örgütü PKK yandaşlarının hedefi haline gelen kadını arayarak teşekkür ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir kitapsız, imansız, o bayrağı almaya çalışırken o vermedi. Onu aradım ve konuştum. Sen bu asrın Nene Hatun'usun dedim" ifadelerini kullandı.

Ramazan ayının ilk iftarlarından birinde partililerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TBMM'nin 26'ncı dönemini oluşturan sizler, tarihi görevleri başarıyla yerine getirmiş milletvekillerisiniz. İçinizde daha önceki dönemlerde de görev yapan arkadaşlarım elbette var ama 26'ncı dönemin bir başka olduğunu herhalde onlar da kabul edecektir" dedi.

Her şeyden önce bu dönemin başlangıcının farklı olduğunu söyleyen Erdoğan, 7 Haziran seçimlerinin ardından oluşan 25'inci dönem Meclis'inin kendi içinden bir hükümet çıkaramadığını, bunun üzerine cumhurbaşkanı olarak kendisinin, Anayasa'dan aldığı yetkiyi kullanarak seçimlerin yenilenmesini sağladığını belirtti.

Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinin ardından AK Parti milletvekillerinin, istikrarın ve güvenin sembolleri olarak göreve başladığını dile getirerek, "Türkiye çukur eylemleriyle envai çeşit terör örgütünün saldırılarıyla mücadele ederken, tüm gücünüzle ve vakarınızla milletimizin, devletimizin yanında yer aldınız" ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 7 ay sonra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan'ın değiştirdiği bir sürecin yaşandığını hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bu demokratik nöbet değişimini de herkese örnek olacak bir dirayetle sizler gerçekleştirdiniz. FETÖ ihanet çetesinin gerçekleştirdiği 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişiminde milli iradenin temsilcisi olan sizler de hedef alındınız. İhanet girişiminin anlaşılmasıyla halkın namuslarınıza tevdi ettiği milli iradeyi temsil görevi için Meclis'e koşarak darbecileri şaşırttınız. Öyle şaşırdılar ki üzerinize bomba yağdıracak kadar muvazeneyi kaybettiler. Buna rağmen sokakları darbecilere dar eden milletimizin vekaletine halel getirmeyerek, sonuna kadar direndiniz ve başardınız."

İşte Erdoğanın bahsettiği kadın... Sen bu asrın Nene Hatunusun

TERÖRLE MÜCADELE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişiminin milletle birlikte bastırılmasından sonra ülkeyi terör örgütlerinin tehditlerinden koruyacak tedbirleri alarak uyguladıklarına işaret ederek, şunları söyledi:

"Herkesin, Türkiye'nin bu darbenin altından nasıl kalkacağını düşündüğü bir dönemde Fırat Kalkanı harekâtı ile sınırlarımızı taciz eden DEAŞ'a Suriye'deki en büyük darbeyi birlikte vurduk. Yaklaşık 3 bin DEAŞ militanını yok ettiğimiz bu operasyonun ardından 2 bin kilometrekare alanı güvenli hale getirerek, 160 bin Suriyeli kardeşimizin kendi evlerine dönebilmelerini sağladık. Yurtiçinde de terör örgütlerine tarihlerinin en büyük darbelerini yine bu dönemde vurduk. Bugün itibarıyla sadece Afrin'de 4464 terörist etkisiz hale getirildi. Bunun yanında Kuzey Irak'ta 403, yurtiçinde 350 terörist etkisiz hale getirildi. Şu söylediklerim, bu operasyonlar başladığı günden bugüne, yani demek ki yaklaşık 5 ay içinde yapılan operasyonlar."

Erdoğan, yalnızca darbecilerin ve teröristlerin başını ezmekle kalmadıklarını, Türkiye'yi yeni yönetim sistemine kavuşturacak adımları da birlikte attıklarını dile getirdi.

'BİRLİK, BERABERLİK, DAYANIŞMANIZ TAKDİRE ŞAYANDI'

Milletvekillerinin, bunun için gereken anayasa değişikliğini tüm provokatif çabalara rağmen kararlılıkla Genel Kurul'dan geçirerek milletin onayına sunduğunu aktaran Recep Tayyip Erdoğan, "Bu süreçte Meclis'te ortaya koyduğunuz birlik, beraberlik, dayanışma gerçekten takdire şayandı. 16 Nisan halkoylaması için ülkemizin her köşesinde canla başla birlikte çalıştık ve gayemizi milletimize yine birlikte anlattık" şeklinde konuştu.

Erdoğan, milletin desteğini alarak tarihi değişimi hayata geçirdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Biz de Anayasa değişikliğinin verdiği imkânı kullanarak hemen partimize üye olduk, ardından yapılan olağanüstü genel kurulumuzda da genel başkanlık görevini yeniden üstlendik. Böylece gönüllerimiz hiçbir zaman ayrı kalmamış olsa da partimizin çatısı altındaki birlikteliğimizi yaklaşık 3 yıl süren hasretin ardından yeniden sağladık. Olağan kongre hazırlıklarımız kapsamında il kongrelerimize mümkün olduğu kadar bizzat katılmaya çalıştım. En son İstanbul ile birlikte 51 il kongremize bizzat iştirak ettim. Diğerlerine de Sayın Başbakanımız katıldı."

Ocak ayında Türkiye için hayati bir adım atıldığını, Suriye sınırı boyunca terör koridoru oluşturmak isteyenlere ders vermek için Afrin'e yönelik Zeytin Dalı harekâtının başlatıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güya ülkemize karşı büyük bir direniş hazırlığının yapıldığı bu bölgeyi birkaç ay içinde hallaç pamuğu gibi attık. Burada Özgür Suriye Ordusu ile birlikte sürdüğümüz bu harekâtı, mücadeleyi gerçekten dünyaya ders, örnek olacak şekilde bitirdik" değerlendirmesinde bulundu.

İşte Erdoğanın bahsettiği kadın... Sen bu asrın Nene Hatunusun

'YERİ GELDİ SABAHLARA KADAR ÇALIŞTINIZ'

Milletvekillerine seslenen Erdoğan, "Sadece başlıklarıyla anlatmanın dahi insanı heyecanlandırdığı tüm bu başarıları sizler Meclis'teki gayretlerinizle adeta ilmik ilmik ördünüz. Yeri geldi sabahlara kadar çalıştınız, yeri geldi kimi muhalefet milletvekillerinin edep sınırlarını aşan tacizlerine karşı sabrettiniz. Kimileriniz ülke genelinde, kimileriniz kendi şehirlerinde milletimize doğruları anlatarak, aynı zamanda kamuoyu oluşturma görevini de üstlendiniz. Bu arada Meclis'te her biri reform mahiyetinde pek çok kanun tasarısı ve teklifi komisyonlarda tartışılarak, Genel Kurul'da görüşülerek hayata geçirildi, hayata geçirdiniz" ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM KARARI

Anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan 2017'de yapılan referanduma göre mahalli seçimlerin 2019'un Mart ayında, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin de gelecek yılın kasım ayında yapılacağını hatırlatan Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti:

"Biz bu takvime göre çalışmalarımızı yürütüyorduk. Eylül ayı gibi Büyük Kongremizi yapmayı, ardından mahalli seçimlerde sıkı bir çalışmayla iyi bir netice elde ederek kasım ayına hazırlanmayı planlıyorduk. 15 Temmuz'da, 16 Nisan'da, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında birlikte hareket ettiğimiz MHP ile iş birliğimizi önümüzdeki milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de sürdürebilmek için gereken hukuki altyapıyı da bu arada hazırlamıştık. Bu süreçte anamuhalefet partisi sık sık bize meydan okuyor, erken seçim çağrısı yapıyordu.

Anamuhalefetin başındaki zatın kalitesizliğini, riyakârlığını iyi bildiğimiz için bu çağrılara çok da itibar etmedik ancak MHP Genel Başkanı, çok farklı gerekçelerle böyle bir çağrıda bulununca artık bu duruma daha fazla kayıtsız kalamayacağımızı gördük. Erken seçim fısıltısı adeta 'tüpten çıkan macun' gibidir, bir daha eski duruma döndürülemez. Bizim bu konularda nasıl dikkatli olduğumuzu, nasıl hassasiyet gösterdiğimizi sizler de çok iyi biliyorsunuz. Erken seçim çağrısı, Cumhur İttifakı'nda birlikte olduğumuz partiden geldiği için artık bu konuda bir karar verme mecburiyetiyle karşı karşıya kaldık. Aramızda arkadaşlarımızla istişarelerimizi yaptık. Sayın Bahçeli'nin konuşmasını duyduğumuz andan itibaren yaptığımız uzun ve kapsamlı istişareler sonunda bu konuyu ülkemizin gündeminden bir an önce çıkarmaya karar verdik."

 

İşte Erdoğanın bahsettiği kadın... Sen bu asrın Nene Hatunusun

'ONU ARADIM, 'SEN BU ASRIN NENE HATUN'USUN' DEDİM'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İngiltere'de PKK'lı teröristlerden birinin Türk bayrağını almaya çalışmasına rağmen teslim etmeyen kadını aradığını söyledi."

Erdoğan, "Bugün kendisini telefonla aradım, tebrik ettim. 'Bu asrın Nene Hatun'usun, Şerife Bacı'sısın.' İşte bu PKK'lılar dedikleriniz benim o Şerife Bacıma, Nene Hatun'uma bakın söz geçiremiyor. O ahlaksız, bir bayana o şekilde saldırdığı halde bayrağı ona teslim etmiyor. Olay bu kadar açık, net" ifadelerini kullandı.

Londra'da Türk bayrağını PKK'lılara vermeyen kadınTürk bayraklarıyla caddelere indi. Ülkede yaşayan terör örgütü yandaşları da protesto için bölgeye gitti.Bu sırada ellerinde Türk bayrağı olan herkese saldırmaya kalkışan PKK yandaşları, İngilz polisi tarafından engellendi.

Ayrıntılar geliyor...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle